Dragon Ball jako kolorowy horror - nowa gra zaskoczy fanów

Premiera w 2022 roku na PC i konsolach.

  • Dragon Ball: The Breakers to gra w stylu Dead by Daylight
  • Siedmiu graczy zmierzy się z użytkownikiem kierującym silniejszym wrogiem
  • Wśród przeciwników pojawią się Frieza, Cell i Buu

Bandai Namco zapowiedziało Dragon Ball: The Breakers - sieciową grę opartą na popularnych mandze i anime. Produkcja ukaże się w 2022 roku na PC, PS4, Xbox One i Switch, a wkrótce rozpoczną się zamknięte testy na komputerach osobistych.

Założenia rozgrywki odbiegają od wcześniejszych tytułów w uniwersum wykreowanym przez Akirę Toriyamę. Pozycja przypomina bowiem Dead by Daylight, kładąc nacisk na asymetryczne zmagania.

Siedmiu graczy pokieruje pechowcami uwięzionymi w strefie z potężnym wrogiem, w którego wcieli się inny użytkownik. Grupa stanie przed zadaniem wydostania się z pułapki poprzez zdobycie wehikułu czasu, w czym spróbuje przeszkodzić osoba sterująca przeciwnikiem.

Ocalali nie dysponują żadnymi nadludzkimi umiejętnościami - muszą polegać na znajdowanych na mapie wzmocnieniach, uzbrojeniu i pojazdach. Kluczem do wygranej jest unikanie mocniejszego oponenta, pozycja budzi więc skojarzenia z horrorem, tylko z kolorową grafiką.

W dniu premiery gra zaoferuje trzech tak zwanych Raiderów, czyli potężnych przeciwników - użytkownicy wcielą się we Friezę, Cella (w Polsce znany jako Komórczak) lub Buu, czyli kultowych złoczyńców ze świata Dragon Ball.

Pojawi się możliwość rozwijania zarówno ocalałych, jak i antagonistów poprzez odblokowywanie zdolności i skórek. Dodatkowe przedmioty kosmetyczne będzie można kupić za walutę zdobywaną podczas zabawy lub prawdziwe pieniądze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami