The Elder Scrolls 6 ukaże się tylko na Xboksach - sugeruje Phil Spencer

Ale to nie "kara".

Phil Spencer po raz kolejny zasugerował, że kolejna odsłona serii The Elder Scrolls - następca słynnego Skyrima - ukaże się wyłącznie na konsolach Xbox, co wydaje się wykluczać debiut na PlayStation.

Tym razem źródłem jest wywiad przeprowadzony przez magazyn GQ, z okazji 20. rocznicy premiery pierwszego Xboksa. Menedżera zapytano właśnie o kwestię wyłączności.

- Nie chodzi o karanie innych platform. Wierzę, że wszystkie z nich mogą dalej się rozwijać - zapewnił szef działu Xbox w Microsofcie.

- Ale żeby pozostać na Xboksach, chcę móc zaoferować kompletną ofertę, składającą się z wszystkiego, co mamy. Tak właśnie myślę o The Elder Scrolls 6. Takie samo podejście dotyczy wszystkich naszych licencji - dodał menedżer.

Microsoft przejął Bethesdę wraz z ZeniMax Media, lecz przyszłość TES6 pozostaje pod pewnym znakiem zapytania. To największa seria tego studia i gracze od dawna zastanawiają się, czy nowy właściciel zrezygnuje z zysków, jakie wygenerowałby debiut także na PlayStation.

W przeszłości mówiono już, że gry Bethesdy ukażą się „w pierwszej kolejności lub lepsze” właśnie na Xboksach, choć Todd Howard - producent tytułu - zapewniał jednocześnie, że „trudno wyobrazić” sobie następcę Skyrima jako tytuł na wyłączność.

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami