CoD Vanguard z najsłabszą premierą w Wielkiej Brytanii od 14 lat

II wojna światowa nie zachęciła.

  • Call of Duty: Vanguard zanotowało mało udaną premierę w UK
  • Ostatnio słabiej sprzedawało się Modern Warfare z 2007 roku
  • Winna jest między innymi duża konkurencja

Pudełkowa i cyfrowa sprzedaż Call of Duty: Vanguard w Wielkiej Brytanii była o 40 procent niższa od Black Ops Cold War z ubiegłego roku - podaje firma analityczne GSD.

To jednak nie wszystko, ponieważ serwis VGC dodaje - powołując się na własne źródła - że zainteresowanie nową produkcją w UK było najniższe o czternastu lat.

Jedynie Call of Duty: Modern Warfare, które w 2007 roku zapoczątkowało „współczesną” erę serii, sprzedało się na premierę w mniejszej liczbie egzemplarzy - dodano.

Jak wynika z danych VGC, rekordowa część - Black Ops z 2010 roku - debiutowała przy wynikach lepszych aż o 200 procent od Vanguard. Mniejszą przewagę miało też Ghost (+52%) oraz Infinite Warfare (+16%).

Jak jednak podaje GSD, to nadal druga największa premiera gry wideo w Wielkiej Brytanii w tym roku, zaraz za Fifą 22.

Eksperci z serwisu GameInfustry.biz zauważają, że na słabszy wynik składają się różne czynniki: mniejsze zainteresowanie II wojną światową, nowa generacja konsol oraz konkurencja ze strony Halo Infinite, Battlefielda oraz - paradoksalnie - Call of Duty: Warzone.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami