GTA Trilogy wciąż niedostępne na PC - Rockstar zdradza powody i przeprasza

Winne są pliki gry.

Przywrócono działanie aplikacji Rockstar Games Launcher oraz serwerów GTA Online i Red Dead Online. Wciąż jednak nie można nabyć lub uruchomić odświeżonej trylogii Grand Theft Auto na PC.

„Rockstar Games Launcher jest już online, ale GTA: The Trilogy The Definitive Edition wciąż jest niedostępne do gry lub kupienia, ponieważ musieliśmy usunąć pliki, które nieintencjonalnie znalazły się w tych wersjach tytułów” - wytłumaczono na Twitterze.

„Przepraszamy za niedogodności i mamy nadzieję, że wkrótce naprawimy sytuację” - dodają deweloperzy. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie pakiet powróci na komputery osobiste.

Rockstar Games poniekąd potwierdza podejrzenia fanów. Spekulowano, że powodem wycofania odświeżonej trylogii z PC są pliki, które odnaleziono w kolekcji. Te zawierają między innymi utwory muzyczne, które z powodów licencyjnych nie powinny być dostępne w grach.

Przeglądając dane internauci natrafili również na komentarze pozostawione przez deweloperów z okresu powstawania poszczególnych produkcji. Ujawniają na przykład, jakie misje i skrypty wycięto z tytułów. Według graczy, informacje są „świętym Graalem” dla osób zainteresowanych kulisami prac nad projektami.

GTA: The Trilogy The Definitive Edition aktualnie dostępne jest na konsolach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami