Modowanie gier z Xbox Game Pass będzie łatwiejsze

Microsoft zapowiada zmiany w aplikacji na PC.

Microsoft przedstawił planowane zmiany w Xbox Game Pass na PC. Jedną z wprowadzanych funkcji jest łatwy dostęp do plików zainstalowanej gry, co obecnie nie jest możliwe. Nowa wersja aplikacji Xbox trafi niedługo do testerów programu Xbox Insider.

W tym momencie, gry pobrane przez aplikację Xbox lub Microsoft Store domyślnie instalowane są w folderze WindowsApps, do którego użytkownik nie ma dostępu bez modyfikacji uprawnień konta w systemie.

Zapowiedziane uaktualnienie umożliwi zainstalowanie gry w dowolnym folderze, dając jednocześnie pełny dostęp do plików gry, co pozwoli m.in. na łatwe dodawanie modyfikacji, tworzenie kopii zapasowej czy przenoszenie gry między dyskami.

Oprócz tego, nowa wersja nakładki ekranowej Xbox doda łatwe włączanie, wyłączanie i dostosowanie opcji Auto HDR, jeśli np. automatyczna korekcja barw nie działa poprawnie w wybranym tytule.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie nowości trafią do użytkowników, ale przewiduje się, że testy funkcji rozpoczną się przed premierą Halo: Infinite na początku grudnia tego roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami