YouTube ukryje liczbę "kciuków w dół" w całym serwisie

Zobaczą je tylko autorzy wideo.

Marcowy eksperyment z ukryciem liczby „kciuków w dół” pod wybranymi materiałami wideo w YouTube najwyraźniej okazał się sukcesem - zmiana zostanie rozszerzona na cały serwis.

Przycisk „dislike” nadal będzie istniał i wpłynie na to, co rekomenduje nam algorytm, lecz nie zobaczymy już ogólnej liczby wszystkich kliknięć.

Ta informacja będzie dostępna wyłącznie dla autorów materiałów wideo, w YouTube Studio. Jak wyjaśniają włodarze strony, część użytkowników korzystała z kciuków w celu doprecyzowania rekomendacji, lecz była to zdecydowana mniejszość.

1
Tak będzie

W ostatnich latach „dislike” często zamieniał się bowiem w narzędzie w kampaniach nienawiści i hejtu, co opisywane zmiany będą w stanie ukrócić - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Teoria zakłada, by w ten sposób stworzyć „otwarte i pełne szacunku” społeczności, gdzie „twórcy mają szansę odnieść sukces i czuć się bezpiecznie, wyrażając samego siebie” - dodano.

Zmiany rozpoczęto wprowadzać wczoraj i będą stopniowo wprowadzane w całym serwisie.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami