Twórcy Star Citizen planują mega-studio na tysiąc deweloperów

Ambitne plany.

  • Twórcy Star Citizen mają ambitne plany na przyszłość
  • Nowe biuro w Manchestrze pomieści 1 tys. deweloperów
  • Do tego dochodzą inne studia na całym świecie

Cloud Imperium Games - twórcy Star Citizen oraz Squadron 42 - szykuje otwarcie nowego, ogromnego studia w brytyjskim Manchesterze.

Ambitne plany zakładają, że w maju przyszłego roku do biura przeniesie się 400 osób z pobliskiego Wilmslow. Następnie ruszy ogromna rekrutacja, w ramach której przez pięć lat zatrudnienie znacznie się zwiększy.

Do końca 2023 roku w studiu w Manchesterze pracować ma już 700 osób, a pod koniec pięcioletniego planu - w 2026 roku - okrągły 1 tysiąc.

Plany finansowane są przez dalszą zbiórkę pieniędzy na Star Citizen - gracze kupują między innymi statki kosmiczne, nawet jeśli te nie są jeszcze dostępne. Łącznie na tytuł przez niemal dekadę pozyskano już ponad 350 milionów dolarów.

1
Wizja nowego biura

Cloud Imperium Games już teraz zatrudnia na całym świecie około 700 osób, także w Los Angeles, Austin, Frankfurcie i Montrealu. Najważniejszym punktem na mapie - jak widać - pozostaje jednak Wielka Brytania.

„Manchester to miejsce, w którym zaczynałem karierę w grach wideo, gdy w wieku 14 lat zatrudniono mnie do pisania w magazynie The Micro User, w 1983 roku” - wspomina Chris Roberts, szef CIG.

„Z wielką radością ogłaszam więc, że podpisaliśmy wieloletnią umowę wynajmu naszego największego jak na razie biura właśnie w centrum Manchesteru” - dodał.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami