Szef Arkane odchodzi - zamienia Deathloop na edukacyjne gry dla dzieci

Chce spędzić więcej czasu z rodziną.

Romuald Capron odchodzi ze studia Arkane Lyon po 17 latach pracy. Szef zespołu odpowiedzialnego ostatnio za cenione Deathloop zajmie się teraz grami edukacyjnymi dla dzieci, w firmie PowerZ.

Mężczyzna zostanie producentem wykonawczym w tym francuskim start-upie. Ten już w lutym obecnego roku wydał pierwszą wersję produkcji z otwartym światem, przyciągając 15 tysięcy młodych użytkowników. W lipcu pozyskano 8,3 mln dolarów na dalszy rozwój.

- Podobał mi się koncept. Jestem bardzo przywiązany do tematów edukacyjnych, ponieważ jest to moim jedna z rzeczy, które możemy, jeśli nie naprawić, to chociaż usprawnić - przyznał Capron w rozmowie z serwisem GamesIndustry.

- Zacząłem myśleć, że może czas na coś nowego w karierze, ponieważ byłem w jednym z najlepszych producentów gier AAA w branży. Jaki jest dla mnie kolejny krok? - wyjaśniał były szef Arkane Lyon, mówiąc o przyczynach odejścia.

Nie bez znaczenia była także chęć spędzenia więcej czasu z rodziną, o czym Capron napisał w ogłoszeniu decyzji, w serwisie LinkedIn.

Mężczyzna dołączył do Arkane w 2005 roku, zajmując się bieżącymi operacjami i zarządzaniem produkcją. Cztery lata później awansował do roli szefa całego studia. Zastępuje go teraz Dinga Bakaba, ostatnio dyrektor kreatywny Deathloop.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami