Sony oddało twórcom prawa do gry - zaginione Tomorrow Children powróci

Szczęśliwe wskrzeszenie.

  • Sony oddało twórcom prawa do The Tomorrow Children
  • Gra ukazała się w 2016 roku wyłącznie na PS4
  • Deweloperzy planują odświeżenie produkcji

Darmowe The Tomorrow Children - nietypowa i eksperymentalna produkcja wydana wyłącznie na PS4 - nie przetrwała na rynku zbyt długo, wyłączona w 2017 roku. Teraz Sony postanowiło jednak oddać prawa studiu Q-Games, które planuje drugie życie projektu.

To pierwszy raz w historii, gdy japońska korporacja dobrowolnie oddaje licencję. Deweloperzy planują gruntownie przebudować grę, stąd nie wiadomo obecnie, kiedy dokładnie serwery ponownie będą aktywne. Nie podano także, o jakich platformach sprzętowych mowa.

The Tomorrow Children przypominało nieco komunistycznego Minecrafta - zadaniem graczy było pozyskiwanie surowców oraz odbudowanie zrujnowanej cywilizacji. Tworzyliśmy klony o różnych umiejętnościach i klasach, odpowiedzialne za określone czynności.

Sony rozpoczęło otwarte testy w czerwcu 2016 roku, a pełna wersja ukazała się w październiku. Nieco ponad rok później - w listopadzie 2017 roku - serwery zostały wyłączone. Jak tłumaczono, „nie udało się osiągnąć odpowiedniej liczby graczy, którzy wypróbowaliby tytuł nawet za darmo”.

To powinno po części wyjaśniać, dlaczego japońska korporacja bez żalu pozbywa się licencji. Dylan Cuthbert - szef Q-Games - w oficjalnym oświadczeniu zaczął od podziękowania fanom za ciągłe wsparcie.

„Po drugie, pragnę podziękować Sony Interactive Entertainment za współpracę w odzyskaniu praw. Wymagało to sporych wysiłków z obu stron i jestem pełen wdzięczności” - dodał twórca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami