Media Markt i Saturn padły ofiarą hakerów

Przestępcy żądają 240 mln. dol. okupu.

Cyberprzestępcy włamali się na serwery sklepów Media Markt oraz Saturn i zaszyfrowali część znajdujących się tam danych. W zamian za przywrócenie dostępu do przejętych plików, hakerzy żądają 240 mln. dol. okupu. Na ten moment nie wiadomo, czy wyciekły jakiekolwiek dane pracowników lub klientów.

Grupa MediaMarktSaturn potwierdziła, że stała się celem ataku i pracuje nad naprawieniem poniesionych szkód. Sklepy stacjonarne funkcjonują, można w nich kupować i płacić, ale część usług jest niedostępna - informuje portal Niebezpiecznik.

Według nieoficjalnych informacji, za atakiem może stać przestępcza grupa Hive, dokonująca od połowy roku włamań na serwery oparte na systemach Linux, w tym wewnętrzne sieci szpitali.

Specjaliści zalecają, by osoby posiadające konto w sklepie internetowym Media Markt, zapobiegawczo zmieniły hasła kont, które pokrywają się z hasłem używanym na stronach wspomnianych sklepów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami