Instagram szykuje płatny dostęp do zdjęć?

Oraz innych treści.

Według nieoficjalnych informacji, Instagram może wprowadzić funkcję płatnego dostępu do niektórych treści w serwisie. Wzmianki o mikropłatnościach, w cenach od 0,99 dol. (ok. 4 zł) do 4,99 dol. (ok. 20 zł) znaleziono w karcie produktu aplikacji w sklepie AppStore.

Jak informuje serwis Techcrunch, funkcja ma pozwolić użytkownikom wykupić dostęp do dodatkowych materiałów od ulubionych twórców. Już na początku roku firma Meta (dawniej Facebook) ogłosiła plany wprowadzenia nowych możliwości zarabiania na Instagramie, jednak do tej pory nie poznaliśmy szczegółów rozważanych zmian.

instagram_subskrypcje_content
Lista dostępnych mikropłatności dla aplikacji Instagram (źródło: apps.apple.com)

Obecnie, Instagram posiada już system „Odznak”, czyli płatnych, wirtualnych przedmiotów, jakie można przekazywać innym użytkownikom w czasie trwania ich transmisji na żywo.

Na razie nie wiadomo, kiedy funkcja zostanie wprowadzona do aplikacji. Przewiduje się, że najpierw platforma zaprosi wybranych, popularnych twórców do wzięcia udziału w zamkniętych testach systemu subskrypcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami