Forza Horizon 5 działa płynnie nawet bez karty graficznej

Wystarczy Athlon 3000G.

Kanał RandomGaminginHD udowodnił, że Forza Horizon 5 działa całkiem płynnie - powyżej 30 klatek na sekundę - nawet na komputerze bez karty graficznej, na zintegrowanym układzie GPU.

Jak można się domyślać, wymagane jest ustawienie jak najniższych ustawień graficznych oraz zmniejszenie rozdzielczości do 720p. Efektem jest dość paskudna oprawa - lecz także całkiem komfortowa zabawa.

Zobacz także: Forza Horizon 5 - poradnik i najlepsze porady

Średnia przy takich opcjach wynosi 35 klatek na sekundę, choć zdarzają się spadki. Jeśli spróbować pozostać przy natywnej rozdzielczości 1080p, jest nieco słabiej - poniżej 30 FPS.

Do osiągnięcia takich rezultatów autorom filmu posłużył procesor AMD Athlon 3000G, z wbudowanym układem graficznym Vega 3 iGPU oraz 16 GB pamięci RAM, taktowanej w 3000 MHz.

Forza Horizon 5 wygląda w takich warunkach niczym ubogi kuzyn pierwszego Nneed for Speed Underground, lecz mówimy przecież o współczesnej grze wideo, która - przy normalnych ustawieniach - wyróżnia się oprawą graficzną.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami