Battlefield 2042 z małą liczbą broni? Wyciekł ważny screen

Najprawdopodobniej prawdziwy.

  • Screen pokazuje menu wyboru broni
  • Są tylko 3 bronie boczne, 4 karabiny szturmowe czy 3 LKM-y
  • Łącznie są 22 bronie

W sieci pojawił się zrzut ekranu, pokazujący menu wyboru broni w Battlefield 2042. Jeżeli jest prawdziwy - a właśnie na takiego wygląda - sugeruje, że nowa strzelanka Dice zaoferuje dość skromny wachlarz dostępnego oręża.

Wspomniany screen to aktualnie gorący temat na subreddicie Battlefield 2042. Internauci zwracają chociażby uwagę, że do dyspozycji graczy oddano zaledwie trzy bronie boczne, z tego tylko jedna to standardowy, nieutomatyczny pistolet.

Do tego tylko cztery karabiny szturmowe, dwa lekkie karabiny maszynowe i dwie klasyczne strzelby. Snajperzy mają do wyboru trzy dalekodystansowe modele.

Zobacz także: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady - obszerny przewodnik do gry i wszystkich trybów

bronie_bf_2042_1
Źródło: Aaronfrogger na Reddicie

Wliczając pozostałe bronie, jak m.in. cztery pistolety maszynowe, otrzymujemy łącznie 22 sztuki na premierę. Według Reddita, to zdecydowanie za mało - szczególnie biorąc pod uwagę, że Dice zrezygnowało z kampanii single-player, obiecując w pełni skupić się na multiplaerze.

„Tylko jeden standardowy pistolet do wyboru to jakiś absurd” - napisał BleedingUranium. „Brak kampanii, żeby skupić się na treści online - a dają nam dwa LKM-y” - skarży się Goofp. Niektórzy podchodzą do tematu nieco racjonalniej i próbują zrozumieć podejście deweloperów.

„Wydaje mi się, że Dice zdało sobie sprawę, że mogą poskąpić na wyborze broni, jako że bronie nie są przypisane do klas” - zauważa zchandos. „W poprzednich Battlefieldach musiało być wiele broni w każdej kategorii, bo tylko konkretne klasy mogły używać konkretnych modeli. Nie bronię ich, wciąż uważam, że to jakiś wielki żart”.

Istnieje oczywiście szansa, że zrzut ekranu co prawda jest prawdziwy, ale nie pokazuje pełnej puli broni do wyboru.

Przekonamy się o tym już 12 listopada, kiedy ruszą czasowe testy Battlefield 2042 dla abonentów EA Play, ograniczone do 10 godzin, a ponadto odbędzie się premiera edycji Gold i Ultimate. Pozostali gracze na właściwą premierę poczekają do 19 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (11)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami