Twórcy New World wyłączyli handel - gracze duplikowali złoto

Wprowadzono już łatkę.

Amazon miał wczoraj ręce pełne roboty przy New World. Twórcy tymczasowo wyłączyli opcję handlu pomiędzy graczami, ponieważ użytkownicy znaleźli sposób na duplikowanie złota z wykorzystaniem tego systemu.

„Nie była to decyzja, którą podjęliśmy z lekkim sercem, ale uważamy, że możliwość handlowania i rozwoju osad jest ważnym elementem rozgrywki, który chcemy zachować” - napisano na oficjalnym forum dyskusyjnym.

„Na stałe zbanowaliśmy graczy, którzy wykorzystywali błąd z duplikowaniem złota i przedmiotów” - dodano.

Starając się załatać bug, twórcy przypadkowo wprowadzili kolejny, który dodawał możliwość duplikowania złota także w ramach systemu rozwoju posiadanego terytorium frakcji. Ten kłopot rozwiązano już w patchu, który przywrócił handel i transakcje, a także usunął zduplikowane złoto.

„Rozumiemy frustrację wywołaną przez wyłączenie handlu i chcemy się upewnić, że nikt nie poniesienie strat finansowych z tego powodu” - zapewniają deweloperzy.

Jednocześnie podano, że twórcy badają sprawę irytujących wiadomości na czacie, który zamienia się często w ciągły spam sprzedawców złota za prawdziwe pieniądze. Wręczono już podobno wiele banów, lecz ciągle pojawiają się nowe konta zajmujące się procederem.

Wprowadzono ograniczenia: konta poniżej 10 poziomu doświadczenia i nowsze niż 72 godziny nie mogą handlować z innymi użytkownikami.

Trwa także walka z deflacją. W celu lepszej dystrybucji nagród pieniężnych i ułatwienia zarabiania w przypadku bardziej zaawansowanych postaci inaczej rozdystrybuowano nagrody za część zadań.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami