Forza Horizon 5 - Przygoda Horizon, festiwale: jak odblokować

Jak odkrywać kolejne rozdziały festiwalu.

Festiwale Horizon to najważniejsza część kampanii w Forza Horizon 5. Odkrywanie kolejnych przygód jest istotą rozgrywki w tej znakomitej serii gier wyścigowych. Zaliczanie kolejnych rozdziałów festiwalu bowiem odblokowuje nowe wyścigi w grze, a także inne zawody i aktywności.

Aby podejrzeć dostępne aktualnie rozdziały festiwalu, należy przejść do okna Przygoda Horizon (1) z poziomu menu głównego gry, zakładka: Kampania (2).

024

Wówczas na ekranie, po lewej stronie, pojawią się rozdziały festiwalu (3), czyli przygody Horizon. Każdy z nich zawiera kilka wydarzeń.

Aby odblokować nową przygodę, należy zdobyć punkt (4). Wówczas wybieramy z listy interesujące nas wydarzenie, które z kolei otworzy nam dostęp do kolejnych zawodów.

025

Aby zdobyć punkt potrzebny do odblokowania nowego rozdziału przygody, należy wykonywać konkretne czynności, za które otrzymujemy punkty wyróżnień. Punkty wyróżnień zdobywamy, wykonując Wyróżnienia (5) - to lista bardzo wielu zadań. Warto je przejrzeć i dążyć do ich wykonywania. Warto zwrócić uwagę, że kończąc kolejne nowe wyścigi otrzymujemy za nie punkty wyróżnień, także jeśli nie mamy ochoty przeglądać listy wyróżnień, należy po prostu kończyć nowe zawody, które pojawią się na mapie gry.

W prawym, górnym rogu ekranu widzimy aktualny stan przygody Horizon (6). Jeśli zdobędziemy nowy punkt, pojawi się napis: Nowy rozdział przygody Horizon - wówczas możemy odblokować kolejną część festiwalu.

026

Na ekranie gry, kiedy zdobywamy punkty wyróżnień, pojawi się komunikat (7) o liczbie zdobytych punktów wyróżnień, a następnie informacja, ile brakuje do odblokowania punktu przygody Horizon.

027

Następnie: Forza Horizon 5 - wyróżnienia: punkty, jak zdobywać

Spis treści: Forza Horizon 5 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forza Horizon 5 - przewijanie, cofanie czasu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami