Burmistrz-elekt Nowego Jorku chce dostawać wypłatę w bitcoinach

Przez pierwsze trzy miesiące.

Nowo wybrany burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, ogłosił na Twitterze, że zamierza swoje pierwsze trzy pensje przyjąć w bitcoinach. Dodał również, że chce, by miasto stało się „centrum kryptowalut i innych innowacyjnych branż”.

Wiadomość stanowiła odpowiedź na tweet burmistrza Miami Francisa Suareza, który zaproponował, że zostanie pierwszym politykiem przyjmującym wypłatę w bitcoinach. Jak wskazuje dziennik CNBS, obaj włodarze widzą w rynku kryptowalut potencjał dla rozwoju swoich miast.

Jedną z obietnic wyborczych Erica Adamsa było przyciągnięcie do Nowego Jorku inwestorów związanych z cyfrową walutą, natomiast Francis Suarez poparł inicjatywę „MiamiCoin”, pozwlającą mieszkańcom miasta w bezpieczny sposób inwestować w wybrane kryptowaluty.

Specjaliści uważają jednak, że śmiałe zapowiedzi mogą być niemożliwe do wykonania w praktyce. Amerykańskie prawo nie przewiduje wypłaty pensji urzędnika w innej walucie niż dolary, a dodatkowo bitcoiny nie mogłyby zostać odpowiednio opodatkowane.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami