Sony przejmuje część akcji Devolver Digital

Po debiucie na giełdzie.

  • Devolver Digital zadebiutowało na giełdzie w Londynie
  • Firma przejęła też trzy kolejne studia
  • Wśród inwestorów Devolver jest Sony

Zgodnie z zapowiedziami z początku tygodnia, firma wydawnicza Devolver Digital zadebiutowała na giełdzie w Londynie, osiągając wycenę wynoszącą około 950 milionów dolarów.

Ciekawostką może być fakt, że wśród pierwszych inwestorów znalazło się Sony Interactive Entertainment, które zdecydowało się podobno na przejęcie mniejszościowego pakietu akcji - 5 procent. Informacje przekazał serwis GamesIndustry.biz.

Debiut pozwolił pozyskać około 50 milionów dolarów na dalszą działalność. Część przeznaczono już na inwestycje. Jak bowiem podano w komunikacie, Devolver przejął studia Dodge Roll (twórcy Enter the Gungeon), Nerial (Reigns, Card Shark) oraz FireFly (seria Stronghold).

Firma wydawnicza zatrudnia około 200 osób na całym świecie, ale ma siedzibę w Teksasie i interesujące jest też, że stała się jednocześnie największym podmiotem bazującym w USA, który kiedykolwiek zadebiutował na giełdzie w Londynie.

Dyrektor generalny Douglas Morin zapewnił, że firma będzie kontynuowała działalność bez większych zmian. Devolver specjalizuje się w grach „niezależnych”, stawiając także na wizerunek „rebeliantów” na rynku gier, a część fanów ma obawy związane z giełdową „profesjonalizacją”.

„Debiut to dla nas odpowiedni krok, zapewniający dalsze wzrosty i wsparcie jeszcze większej liczby świetnych gier” - obiecał. „Co najważniejsze, pozwala zachować naszą kulturę”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami