Darkest Dungeon 2 - umiejętności: punkty mistrzostwa, rozwój

Jak rozwijać zdolności, maksymalny poziom umiejętności.

Umiejętności w Darkest Dungeon 2 pozwalają postaciom na atakowanie wrogów i wspomaganie drużyny. Z tej strony dowiesz się jak je rozwijać i jaki jest ich maksymalny poziom.

Na początku rozgrywki każda z postaci będzie dysponować pięcioma zdolnościami (1) - wokół nich będą złote obwódki, co oznacza, że są aktualnie wybrane.

008_darkest_dungeon_2_umiejetnosci_punkty_mistrzostwa_rozwoj

Pozostałych sześć umiejętności będzie zablokowane (2) - by móc z nich korzystać, będziesz musiał wcześniej odkryć historię postaci i je odblokować.

Każdą zdolność możesz rozwijać przy wykorzystaniu punktów mistrzostwa (3). Zdobędziesz je za wygraną w trudniejszych walkach, czasami także podczas losowych wydarzeń. Punkty te wykorzystasz w gospodzie, wchodząc w zakładkę Ćwiczenie mistrzostwa (4) widoczną u dołu ekranu.

009_darkest_dungeon_2_umiejetnosci_punkty_mistrzostwa_rozwoj

Każdą zdolność możesz rozwinąć tylko jeden raz, klikając i przytrzymując na niej lewym przyciskiem myszy. Po chwili zostanie ona ulepszona, zużywając punkt mistrzostwa, a wokół pojawi się poświata (5). Sama umiejętność będzie mieć większą skuteczność - co widać w jej opisie (6), jeszcze przed ulepszeniem.

010_darkest_dungeon_2_umiejetnosci_punkty_mistrzostwa_rozwoj

Po ulepszeniu umiejętność będzie zadawać większe obrażenia (jeśli je zadaje), często zyska też nowy efekt (jak krwawienie czy ogłuszenie). Jeśli umiejętność nakłada na postać wzmocnienie, to po ulepszeniu będzie ono skuteczniejsze i/lub wydłuży się jego czas działania.

Poprzednio: Darkest Dungeon 2 - postacie: lista dostępnych, odblokowanie

Spis treści: Darkest Dungeon 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Darkest Dungeon 2 - umiejętności: zdrowie: leczenie postaci

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami