Darkest Dungeon 2 - stres: redukcja, załamanie

Jak zmniejszać stres postaci.

Stres postaci jest jedną z kluczowych mechanik w Darkest Dungeon 2. Jego nadmierny wzrost skutkował będzie otrzymywaniem potężnych obrażeń, a w rezultacie śmiercią twoich postaci. Z tej strony dowiesz się jak go zmniejszać.

Podobnie jak ze zdrowiem, każda twoja postać posiada pasek stresu (1). Każda kropka to jeden punkt - co też możesz sprawdzić najeżdżając na wskaźnik, by poznać dokładną liczbę zakumulowanych przez postać punktów stresu (2).

014_darkest_dungeon_2_stres_redukcja_zalamanie

Postacie otrzymują punkty stresu podczas podróży dyliżansem, gdy pojawiają się między nimi spięcia, a także za sprawą wrogich ataków. Gdy poziom stresu dojdzie do maksimum (10 punktów), postać przeżyje załamanie - otrzyma wtedy potężną ilość punktów obrażeń, a sam stres zresetuje się do zera.

By temu zapobiec, możesz zmniejszać stres na kilka sposobów:

  • Za sprawą przedmiotów użytkowych. Dobrym przykładem jest tutaj Laudanum (3). Wykorzystanie tego przedmiotu w walce pozwoli ci zmniejszyć stres o 1 punkt;
  • Dzięki zdolnościom postaci. Część zdolności pozwala redukować stres jednej postaci bądź całej drużyny;
  • W trakcie wizyt w gospodzie. Przedmioty gospody pozwolą ci zredukować stres, jednak jest to opcja dostępna wyłącznie na koniec wyprawy.
015_darkest_dungeon_2_stres_redukcja_zalamanie

Oprócz tego stres może zmniejszyć się losowo w trakcie podróży dyliżansem. Dodatkowo, każde trafienie krytyczne na wrogu pozwoli zredukować ten wskaźnik.

W miarę możliwości staraj się utrzymywać stres na jak najniższym poziomie. Jeśli tego nie dopilnujesz, możesz w dosłownie kilka rund stracić całą drużynę - szczególnie w trakcie starć z niektórymi bossami.

Poprzednio: Darkest Dungeon 2 - zdrowie: leczenie postaci

Spis treści: Darkest Dungeon 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Darkest Dungeon 2 - pojemność ekwipunku: jak zwiększyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami