Darkest Dungeon 2 - nawyki: pozytywne i negatywne, usuwanie

Co dają nawyki postaci, jak się ich pozbyć.

Nawyki to cecha charakteru postaci w Darkest Dungeon 2. Mogą one wpływa na skuteczność i zachowanie w walce czy po za nią. Z tej strony dowiesz się jak działają, w jaki sposób postacie je nabywają i czy można je usunąć.

Nawyki postaci sprawdzisz już na etapie przyłączania jej do drużyny. Możesz też po prostu kliknąć prawym przyciskiem na dowolny portret i zwrócić uwagę na sekcję Nawyki.

Dzielą się one na pozytywne (1), oznaczone kolorem złotym i negatywne (2), które z kolei są zabarwione na niebiesko. Każda postać startuje z przynajmniej jednym pozytywnym i negatywnym nawykiem, kolejne zdobywa podczas wypraw.

020_darkest_dungeon_2_nawyki_jak_zdobywac_i_usuwac

Jako że niektóre nawyki potrafią być dokuczliwe, możesz je usunąć. W tym celu znajdź szpital - rozpoznasz go po ikonce krzyża (3) na mapie, w trakcie podróży dyliżansem.

021_darkest_dungeon_2_nawyki_jak_zdobywac_i_usuwac

Po wejściu do szpitala kliknij w ikonkę nawyków (4) u góry ekranu, by przełączyć się na nową kartę. Tutaj możesz kliknąć przy negatywnym nawyku by się go pozbyć - co będzie cię kosztować trochę zasobów (5). W ten sam sposób możesz zapisać pozytywny nawyk, by przypadkiem go nie stracić.

022_darkest_dungeon_2_nawyki_jak_zdobywac_i_usuwac

Cały czas monituj to, jakie nawyki posiadają twoje postacie. Niektóre, jak na przykład szansa na nałożenie kary -50% do celności przy otrzymaniu obrażeń, potrafią znacząco zmniejszyć skuteczność postaci w walce i uprzykrzyć rozgrywkę.

Poprzednio: Darkest Dungeon 2 - dyliżans: sterowanie, wybór trasy, mapa

Spis treści: Darkest Dungeon 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Darkest Dungeon 2 - tokeny: ikony statusu, znaczenie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami