Nieoficjalnie: mocniejsze wersje GeForce RTX 3080 i 3070 Ti pojawią się w styczniu

Oficjalna zapowiedź jeszcze w tym roku.

Według niepotwierdzonych doniesień, Nvidia może w przyszłym miesiącu zaprezentować wzmocnione warianty kart graficznych GeForce RTX 3080 oraz RTX 3070Ti, wyposażone w odpowiednio 12 i 16 GB RAM. Odświeżone modele miałyby trafić na półki sklepów już w styczniu przyszłego roku.

Nieoficjalną informację przekazał użytkownik Twittera, który w przeszłości publikował przecieki dot. wydajności kart graficznych w kopaniu kryptowalut. Internauta sugeruje, że nowe produkty zostaną zaprezentowane 17 grudnia, natomiast sprzedaż detaliczna rozpocznie się 11 stycznia.

W stosunku do aktualnych modeli, RTX 3080 miałby otrzymać dodatkowe 2GB RAM, a 3070Ti aż dwukrotnie więcej pamięci. Co warto dodać, w przecieku wspominany jest również wariant starszego GPU RTX 2060 z 12 GB pamięci RAM - ten miałby trafić do sklepów już 7 grudnia.

Według analizującej przeciek redakcji serwisu Videocardz, karty mogą również działać na usprawnionych procesorach graficznych, obsługujących 384-bitową magistralę danych (zamiast 320 bit w obecnych modelach), co przełoży się na jeszcze większy wzrost wydajności.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami