Sega współpracuje z Microsoftem, by tworzyć "Super Gry"

Strategiczne partnerstwo.

Sega poinformowała o nawiązaniu „strategicznego partnerstwa” z Microsoftem. Japońska firma chce wykorzystać infrastrukturę streamingową Azure, by tworzyć „Super Gry”.

„Ta współpraca to kluczowy element długoterminowej strategii, która pozwoli firmie poczynić postępy związane z Super Grą - inicjatywą zakładającą tworzenie nowych, innowacyjnych produkcji” - czytamy w oficjalnej informacji prasowej.

Kluczowe słowa dla projektu, jak podaje Sega, to „Globalne”, „Online” czy „Społeczność”. Sugeruje to nacisk na gry z mocnym aspektem sieciowym.

sega_super_gra_microsoft_azure
MMO w świecie Sonica? Pewnie nie.

Technologia Azure jest wykorzystywana między innymi w Microsoft Flight Simulator. Pomogła stworzyć dokładnie odwzorowane lokacje i odpowiada za realistyczną symulację pogody w grze.

Sega nie podała żadnych szczegółów na temat pierwszej gry, która miałaby reprezentować inicjatywę Super Game. Zaznaczono tylko, że będzie to tytuł, który trafi wyłącznie na konsole nowej generacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami