Serwery Roblox nie działają, a fani wierzą, że to wina burrito

Choć twórcy zaprzeczają.

  • Od wczoraj serwery Roblox są offline
  • Internauci podejrzewają, że przyczyną problemów jest akcja z burrito
  • Twórcy zaprzeczają

Od niemal doby serwery Roblox - platformy pozwalającej tworzyć własne gry - nie działają. Fani są przekonani, że winna jest akcja promocyjna związana z burrito, choć autorzy zaprzeczają.

Pierwsze wzmianki o problemach produkcji pojawiły się w piątkowe popołudnie, gdy na oficjalnym Twitterze projektu opublikowano komunikat informujący o trudnościach. Wówczas zapewniono, że trwają prace nad rozwiązaniem usterek.

Dzisiaj jednak gra nadal nie działa, a fani spekulują nad przyczynami. Niektórzy uważają, że źródłem jest rozpoczęta 28 października akcja promocyjna restauracji Chipotile, która rozdaje darmowe burrito pierwszym 30 tysiącom graczy, kończącym wyzwanie firmy w Roblox.

Aby zdobyć nagrodę, zainteresowani muszą w produkcji wykonać zadanie związane z labiryntem Boorito Maze, a następnie odwiedzić wirtualnego kasjera o określonych porach dnia. Internauci podejrzewają, że duże zainteresowanie inicjatywą przeciążyło serwery.

Teorii graczy zaprzeczają jednak twórcy. „Wiemy, że ta awaria nie jest powiązana z żadną konkretną akcją lub współpracą zorganizowaną na platformie” - napisali na Twitterze. Oświadczenie nie powstrzymuje jednak domysłów fanów.

Co ciekawe, na kłopoty Roblox narzekają też rodzice młodych graczy, wśród których tytuł jest popularny. W mediach społecznościowych wyjaśniają, że problemy produkcji wywołują frustrację i irytację u ich pociech.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami