PlayStation planuje „agresywne inwestycje” w nowe studia deweloperskie

Szykują się kolejne przejęcia?

Przy okazji publikacji najnowszego raportu finansowego, Sony ujawniło, że zamierza nadal „agresywnie inwestować” w zespoły deweloperskie PlayStation.

Od kwietnia, czyli początku bieżącego roku fiskalnego dla japońskiej korporacji, firma przejęła kilka studiów, w tym twórców Returnal z Housemarque, specjalistów od wersji PC z Nixxess Software, brytyjskie Firesprite i ekspertów od remake'ów z Bluepoint Games.

- W wyniku przejęć ogłoszonych od początku aktualnego roku fiskalnego, liczba studiów PlayStation zwiększyła się o cztery, do szesnastu, a liczba zatrudnionych deweloperów wzrosła o prawie 20 procent - powiedział Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony, cytowany przez VGC.

demons_souls_bluepoint
Niedawno Sony przejęło twórców remake'u Demon's Souls

- W przyszłości planujemy kontynuowanie agresywnych inwestycji w nasze możliwości produkcji gier - dodał menedżer podczas spotkania z inwestorami japońskiej korporacji.

Niewykluczone więc, że Sony przygotowuje się do przejęcia kolejnych studiów, powiększając zasób posiadanych zespołów. Przypomnijmy, że podobne działania prowadzi również konkurencyjny Microsoft.

Totoki podkreślił, że wszystkie wykupione do tej pory ekipy wyróżniają się „wybitnymi możliwościami technicznymi” i pomagały w przygotowaniu wielu produkcji wydanych przez korporację na konsolach PlayStation.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami