Age of Empires 4 - misja (2): North to York

Druga misja kampanii The Normans, Middlethorpe, Fulford.

North to York to druga misja kampanii The Normans w Age of Empires IV, rozgrywającą się po ukończeniu zadania The Battle of Hastings. W jej trakcie przejmiesz kontrolę nad osadą Middlethorpe by finalnie odbić miasto York.

Na tej stronie:

Cel: Zajmij Middlethorpe (Capture Middlethorpe)

Gdy tylko zyskasz kontrolę nad jednostkami, pogrupuj je z podziałem na typy - strzelców, piechotę i konnicę. Ułatwi ci to kolejne walki. Zwróć uwagę na Zwiadowców (Scout) (1). Trzymaj ich z dala od walki i wykorzystaj do odkrywania mapy.

068_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Wyślij swoje oddziały na północ, do wioski Middlethorpe (2). Musisz ją zająć. By to zrobić, wybij wszystkich rebeliantów. Skup się wyłącznie na jednostkach wojskowych - robotnicy sami uciekną z pola walki. Gdy wszyscy wrogowie padną, zyskasz kontrolę nad wioską.

069_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Przydziel robotników (3) do wydobycia jedzenia i wybuduj kilka dodatkowych farm. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, zaznacz robotnika, kliknij na ikonkę Farmy (Farm) (4) i wskaż miejsce do budowy.

070_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Cel: Rozbuduj ekonomię (Build up your economy)

Po chwili w rogu ekranu wyświetli się lista celów (5). Musisz wybudować 4 dodatkowe farmy (co już zacząłeś robić), 2 domy (House) i przydzielić 5 robotników do wydobywania drewna.

071_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Domy zbudujesz w taki sam sposób, co Farmy. Zaznacz robotnika, kliknij na ikonkę (6) i ustaw konstrukcję w dowolnym miejscu. Pamiętaj, by rozpocząć szkolenie nowych robotników. W tym celu zaznacz Centrum miasta (Town Center) (7) i rozpocznij rekrutację klikając na ikonce wieśniaka (Villager) (8).

072_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Cel: Zajmij Fulford (Capture Fulford)

Po spełnieniu warunków zadania z południa nadejdą posiłki. Przydziel je do swojej armii i udaj się na północny-wschód, w stronę znacznika na mini-mapie (9). Czeka tam na ciebie kolejna osada, Fulford (10), którą musisz odbić tak samo jak Middlethorpe.

073_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Po podbiciu wioski otrzymasz nowe zadania. Musisz rozpocząć zbieranie jedzenia i złota. Wyślij robotników do pobliskiego złoża złota (11) i rozpocznij wydobycie. Stwórz też kilka dodatkowych farm do zbioru jedzenia - możesz ustawić je w Middlethorpe, obok tych, które zbudowałeś wcześniej.

074_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Gdy zbierzesz odpowiednią ilość jedzenia i złota, zaznacz grupę robotników, kliknij na ikonkę z rzymską cyfrą II (12) i wybierz jeden z dwóch budynków typu Landmark. Rozpocznij budowę - gdy zostanie zakończona, awansujesz do kolejnej epoki. Ostatnim krokiem jest budowa Stajni (Stables) (13).

075_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Cel: Powstrzymaj najazdy Duńczyków (Stop the Danish Raids)

W trakcie rozbudowy bazy z zachodu nadejdzie mały oddział duńskich żołnierzy (14). Rozpraw się z nimi, by otrzymać nowe zadanie poboczne.

076_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Na mini-mapie zaznaczona zostanie lokalizacja duńskiego obozu. Możesz rozwiązać to zadanie na dwa sposoby:

  • Otworzyć panel daniny (Tribute) (15) i przekazać Duńczykom 800 złota;
  • Zaatakować i zniszczyć duński obóz.
077_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Druga opcja jest zdecydowanie lepszym wyborem. Doszkól trochę konnicy, strzelców i piechoty, a następnie wyrusz na zachód, by dojść do duńskiego obozu (16). Bez problemu poradzisz sobie ze stacjonującym tam wojskiem. Wybij wszystkich i zniszcz znajdujące się tam budynki, by wykonać to zadanie.

Na koniec wyślij dowolną jednostkę do skrzyń ze złotem (17) by je zebrać. Otrzymasz w ten sposób solidną sumkę złota, która wspomoże dalszą rekrutację oddziałów.

078_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Cel: Odbij York (Reclaim York)

Teraz pozostało już tylko główne zadanie - odbicie miasta York. Poświęć kilka dodatkowych minut na wyszkolenie jednostek do limitu populacji, a następnie wyrusz na północ. Za mostem znajdziesz bramę miasta (18), przez którą bez problemu się przebijesz, biorąc pod uwagę ilość wojsk, które posiadasz.

079_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Teraz pozostał już tylko jeden cel - zniszczenie twierdzy wroga (Destroy the Keep). Przebijaj się dalej na północ, aż dotrzesz do wspomnianego budynku. Twierdza (19) będzie stać w samym centrum.

080_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_north_to_york

Zignoruj wojska wroga i skup się wyłącznie na niszczeniu konstrukcji - gdy zrównasz ją z ziemią, załączy się scena przerywnikowa, która zakończy misję.

Poprzednio: Age of Empires 4 - misja (1): The Battle of Hastings

Spis treści: Age of Empires 4 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami