PlayStation PC - powstała nowa marka wydawnicza Sony

Firma mocniej inwestuje w komputery.

Sony utworzyło PlayStation PC - nową markę wydawniczą, dedykowaną wyłącznie grom na komputery osobiste.

Internauci zauważyli, że na kartach katalogowych niektórych produkcji na Steamie - w tym Days Gone i Helldivers - nazwę wydawcy zmieniono z dotychczasowego PlayStation Mobile na PlayStation PC LLC. Co ciekawe, modyfikacji nie wprowadzono w przypadku God of War i Horizon Zero Dawn.

Jak zwrócili uwagę dziennikarze VGC, z informacji serwisu Corporation Wiki wynika, że wspomnianą markę - PlayStation PC LCC - firma Sony zarejestrowała 13 kwietnia bieżącego roku. Najwyraźniej dopiero teraz postanowiła jej używać.

playstation_pc
PlayStation PC jest wydawcą Days Gone na Steamie

Oczywiście nowa nazwa to tylko formalność. Sugeruje jednak, że japoński koncern coraz odważniej inwestuje w rynek komputerowy. Dowodem na to są także niedawne zapowiedzi - ogłoszono, że na pecety trafią God of War oraz Uncharted 4 wraz z Zaginionym Dziedzictwem.

Przypomnijmy również, że na platformę najprawdopodobniej zmierza również Sackboy: Wielka Przygoda, na co wskazują dane odkryte przez internautów w bazie Steama.

Reklama

Skocz do komentarzy (16)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (16)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami