PlayStation notuje najlepszy drugi kwartał w historii rynku gier

Rekordowe wyniki.

  • Sony sprzedało już 13,4 mln egzemplarzy PS5
  • Dział PlayStation zanotował rekordowy kwartał
  • Koszty PS5 ciążą jednak całemu Sony

Sony opublikowało najnowszy raport finansowy, podsumowujący okres od początku lipca do końca września. Szczególne powody do zadowolenia ma dział PlayStation, który zanotował najlepszy drugi kwartał w historii runku gier wideo.

Mowa o roku fiskalnym, które nie musi korespondować z rokiem kalendarzowym. Sony zaczyna rok fiskalny właśnie z początkiem kwietnia.

PlayStation w opisywanym okresie wypracowało ponad 5,86 miliarda dolarów przychodów oraz 0,75 mld dol. zysków. Jeszcze nigdy w drugim kwartale nie udało się osiągnąć podobnych wyników.

To także drugi najlepszy kwartał w ogóle w historii działu konsolowego. Lepiej było tylko w czwartym kwartale ubiegłego roku (a więc w okresie styczeń-marzec 2020).

Jeśli mowa o sprzedaży, w okresie trzech miesięcy sprzedano kolejne 3,3 mln egzemplarzy PlayStation 5, więc łączny wynik wynosi już 13,4 mln. Do tego 0,2 mln PS4 (łącznie 116,6 mln).

Sprzedano także 76,4 mln gier, a za niecałe 10 procent tego wyniku odpowiadały produkcje samego Sony. Rekordy biło również PlayStation Plus, także notujące najlepszy drugi kwartał w historii. Usługa ma już 104 miliony aktywnych użytkowników każdego miesiąca.

Jeśli jednak spojrzeć szerzej - na całe Sony - wyniki są już nieco mniej optymistyczne. Zyski wzrosły tylko o 1 procent w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku fiskalnego, głównie ze względu na koszty związane z produkcją PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami