Bobby Kotick prosi o obcięcie pensji, aż Activision upora się z problemami

Menedżer przedstawił też plan zmian.

  • Bobby Kotick prosi zarząd Activision o obcięcie pensji
  • Menedżer przestawił też plan zmian w firmie
  • To odpowiedź na zarzuty pod adresem korporacji

Bobby Kotick - szef Activision Blizzard - poprosił zarząd o obcięcie pensji do minimum - do czasu, gdy jego korporacja poradzi sobie z „toksyczną” kulturą pracy i innymi zarzutami.

Minimalna stawka dla jego stanowiska ustalona przez prawo w Kalifornii to 62,5 tys. dolarów rocznie i właśnie o takie honorarium ubiega się menedżer. Nie chce też żadnych bonusów i dodatkowych nagród.

W liście do pracowników mężczyzna dodaje, że chce wrócić do dawnych zarobków dopiero, gdy „zarząd uzna, iż osiągnęliśmy wystarczająco wiele w zakresie celów związanych z równouprawnieniem płci i innymi założeniami”.

Aby te cele zrealizować, Kotick podzielił się z inwestorami planem, obejmującym pięć głównych punktów. Pierwszy to polityka „zero tolerancji” dla jakichkolwiek form prześladowania w firmie. Mowa o bardziej dotkliwych karach, a nawet natychmiastowym zwolnieniu, jeśli ktoś będzie próbował mścić się na osobach zgłaszających problemy.

1
Nie zbiednieje

Do tego 50-procentowe podwyżki dla kobiet i osób niebinarnych, a także inwestycja 250 milionów dolarów w programy promujące różnorodność zatrudnianych pracowników - oraz kolejne 250 mln na szerzej pojęty rozwój takich osób i społeczności.

Activision znosi także wymóg pozasądowego arbitrażu w przypadku zarzutów o molestowanie i dyskryminację, kontynuuje też prace mające na celu zwiększenie przejrzystości na temat płac w korporacji.

W kwietniu obecnego roku Kotick już obciął swoją pensję o połowę, ale jego bazowe wynagrodzenie wynosiło 875 tysięcy dolarów. Nie licząc bonusów - to jeden z najlepiej opłacanych menedżerów w całych Stanach Zjednoczonych.

Obecnie firma jest w samym środku skandalu związanego z oskarżeniami pod adresem wielu pracowników. Rządowa organizacja California Department of Fair Employment and Housing w lipcowym pozwie opisała wyniki dwuletniego śledztwa, zarzucając korporacji przeróżne formy nieodpowiedniego zachowania pracowników, głównie w stosunku do kobiet.

Activision Blizzard jeszcze w tym tygodniu starało się zablokować pozew, na co sąd się nie zgodził. Teraz korporacja stawia najwyraźniej na inną strategię.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami