Age of Empires 4 - święte miejsca, sacred site: przejmowanie, kontrola

Jak wygrać dzięki świętym miejscom.

Sacred site to specjalne miejsca na mapach w Age of Empires IV. Kontrolowanie ich to jeden z warunków zwycięstwa, dzięki któremu możesz wygrać mecz. Z tej strony dowiesz się jak je przejmować i bronić.

Na każdej mapie w grze znajdziesz łącznie trzy święte miejsca (Sacred site) (1). Są to punkty przypominające ołtarze, ulokowane w losowych miejscach na mapie. Normalnie nie możesz z nimi wejść w interakcję, jednak możesz zaradzić temu dzięki jednostkom religijnym.

051_age_of_empires_4_iv_swiete_miejsca_sacred_site

W tym celu wybuduj Klasztor (Monastery) (2) i wyszkól Mnicha (Monk) (3). W przypadku innych frakcji sam budynek jak i jednostka mogą się różnić. Jednostki religijne dla innych cywilizacji to: Prałat (Prelate), Uczony (Scholar), Imam lub Szaman (Shaman).

052_age_of_empires_4_iv_swiete_miejsca_sacred_site

Po zdobyciu jednostki wyślij ją w obręb świętego miejsca. Nad nim wyświetli się wtedy pasek postępu (4). Oznacza to, że punkt ten jest przejmowany. Taki sam pasek postępu - widoczny dla wszystkich graczy - wyświetli się też w lewym górnym rogu ekranu (5).

053_age_of_empires_4_iv_swiete_miejsca_sacred_site

Gdy pasek się zapełni, przejmiesz kontrolę nad tym miejscem. Zacznie ono generować niewielkie ilości złota. Jeśli uda ci się przejąć wszystkie tego typu punkty na mapie, rozpocznie się odliczanie (6) - gdy czas zejdzie do zera, wygrasz starcie.

054_age_of_empires_4_iv_swiete_miejsca_sacred_site

Kontrolę nad punktami musisz mieć albo ty, albo twoja drużyna. Odliczanie zostanie jednak przerwane w momencie, w którym wróg wprowadzi na teren świętego miejsca dowolną jednostkę i utrzyma ją tam przez kilkanaście sekund.

By temu zaradzić, możesz:

  • Obwarować święte punkty. Ustawienie w ich okolicy wież obronnych lub twierdz (Keep) to świetny sposób na pozbycie się kilku jednostek, które próbują odbić punkt;
  • Ustawić armię w pobliżu środkowego punktu. Na ogół znajduje się on pomiędzy pobliskimi punktami i w ciągu kilkunastu sekund możesz przemieścić swoją armię by bronić graniczne święte miejsca.

Jeśli grasz w trybie drużynowym i kontrolujecie wszystkie miejsca, najlepiej by każdy z graczy z twojej drużyny po prostu ustawił armię w pobliżu danego punktu. Dzięki temu będziecie w stanie bronić ich wszystkich, a w razie konieczności możecie szybko przerzucić armię w inne miejsce.

Poprzednio: Age of Empires 4 - relikt: podnoszenie, wpływ na rozgrywkę

Spis treści: Age of Empires 4 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami