Age of Empires 4 - misja (1): The Battle of Hastings

Bitwa pod Hastings, pierwsza misja kampanii The Normans.

The Battle of Hastings to pierwsza misja kampanii The Normans w Age of Empires IV. W jej trakcie stoczysz walkę na wzgórzu i poznasz podstawowe mechaniki związane z rozgrywką.

Gdy tylko uzyskasz kontrolę nad jednostkami, przytrzymaj lewy przycisk myszy i przeciągnij kursor po ekranie, by zaznaczyć jednostki (1). Wydaj im następnie rozkaz za pomocą prawego przycisku myszy i skieruj na wzgórze (2), by atakowali żołnierzy wroga.

063_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_battle_of_hastings

Po chwili otrzymasz rozkaz, by wycofać wojska. Zaznacz wszystkie jednostki i skieruj je na dół wzgórza. Poczekaj, aż wroga armia rzuci się do pościgu, a następnie ponownie wydaj rozkaz do ataku. Pamiętaj, że możesz wykorzystać zdolność specjalną (3) bohatera, Williama. Sprawi ona, że pobliskie oddziały będą atakować szybciej i zadawać większe obrażenia.

064_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_battle_of_hastings

Następnie do twojej dyspozycji oddane zostaną jednostki łuczników (Archer). Wykorzystaj je do atakowania wrogich oddziałów. Musisz wyeliminować wszystkich pikinierów (Spearman) (4), by móc wykorzystać kawalerię w natarciu.

065_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_battle_of_hastings

Gdy zyskasz kontrolę nad konnicą (5), wyślij ją na wrogich łuczników (6), z którymi błyskawicznie sobie poradzą.

066_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_battle_of_hastings

Ostatnim celem jest zabicie Króla Harolda (7), na którym pojawi się znacznik misji. Wyślij na niego wszystkie oddziały, by jak najszybciej zbić jego punkty zdrowia.

067_age_of_empires_4_iv_kampania_normanow_battle_of_hastings

Gdy tylko wrogi król padnie, wojska wroga zaczną uciekać. Po chwili załączy się scena przerywnikowa, która zakończy tę misję i odblokuje kolejną.

Spis treści: Age of Empires 4 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami