Xbox 2042 - wizja konsoli przyszłości według Microsoftu

Rozdzielczość 32K i 480 FPS.

Microsoft opublikował wideo, które pokazuje, jak mogłaby wyglądać konsola Xbox i gry w 2042 roku.

Według wizji koncernu z Redmond, sprzęt przyszłości miałby zaoferować moc na poziomie jednego exaflopu. Urządzenie pozwoliłby również uruchamiać gry w rozdzielczości 32K oraz 240 lub 480 klatkach na sekundę. Byłoby też o 90 procent mniejszy niż współczesne maszyny.

Xbox 2042 zlikwidowałby jakiekolwiek czasy ładowania - Microsoft przekonuje, że natychmiastowo wczytywałyby się nawet gry ze światami na tyle dużymi, że dane trzeba byłoby przechowywać na dużych serwerach. Do tego holograficzny interfejs użytkownika

Konsola na start miałaby otrzymać 70 gier. Na urządzeniu zadziałałoby także ponad 5 tysięcy tytułów z „czterech dekad Xboksa” - w ramach wstecznej kompatybilności. W samym filmie nie brakuje ujęć z rzekomych produkcji przyszłości, oferujących fotorealistyczną grafikę.

Zabawny materiał przygotowany przez Microsoft związany jest oczywiście z Battlefield 2042, które - zgodnie z nazwą - rozgrywa się właśnie w roku 2042. Strzelanka zadebiutuje 19 listopada nie tylko na Xboksach, ale również na PC i PlayStation.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami