Marvel's Guardians of the Galaxy ma problemy na starszych kartach GeForce

Duży spadek wydajności.

Wczoraj na rynku zadebiutowało Marvel's Guardians of the Galaxy. Gracze zgłaszają jednak, że gra ma problemy z działaniem na starszych kartach graficznych GeForce.

Kłopot dotyczy urządzeń opartych na architekturze Maxwell, o czym pisze DSO Gaming. Portal przetestował produkcję na modelu GTX 980 Ti. GPU nie umieszczono w minimalnych wymaganiach, ale jest znacznie mocniejsze od wymienionego w specyfikacji GTX 1060.

Mimo że karta jest wydajniejsza, gra działa dużo gorzej. Dziennikarze relacjonują, że w niskich ustawieniach graficznych i 1080p pozycja osiągnęła jedynie 20 FPS, a sytuacji nie poprawiło zredukowanie rozdzielczości do 720p i stosowanie najnowszych sterowników.

Dla porównania, na AMD Radeon RX580 - urządzeniu słabszym od GTX 980 Ti - Marvel's Guardians of the Galaxy funkcjonuje nawet w 70 klatkach na sekundę w 1080p i na maksymalnym poziomie detali.

Niewykluczone, że problemy z działaniem gry na wspomnianej karcie to efekt błędu. Tym bardziej, że podobne kłopoty zgłaszają na Steamie inni posiadacze GPU opartych na architekturze Maxwell. Na razie nie wiadomo, czy Nvidia i Eidos Montreal naprawią usterkę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami