Konsole Series X/S napędzają dobre wyniki działu Xbox

Microsoft szykuje się na święta.

  • Microsoft pochwalił się wynikami w dziale Xbox
  • Przychody z konsol wzrosły o 16 procent
  • Słabiej poradzono sobie za to w sferze gier i usług

Spore zainteresowanie urządzeniami Xbox Series X/S sprawiło, że dział konsolowy Microsoftu zanotował udany pierwszy kwartał roku fiskalnego. Mowa o okresie od początku czerwca do końca września.

Zgodnie z oczekiwaniami z lipca, sekcja Xbox w dziale sprzętu zanotowała wzrost przychodów o 16 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W sekcji treści i usług było już słabiej - wzrost o 2 proc. Dyrektor generalny Microsoftu - Satya Nadella - winą obarczył spadki w sferze gier od zewnętrznych producentów, lecz być może Game Pass faktycznie sprzedał się poniżej oczekiwań, jak niedawno informowaliśmy.

Przyszłość rysuje się według Nadelli w jasnych barwach. - Okres świąteczny przyniesie największy w historii zestaw zawartości i gier na wyłączność, z trzema tytułami AAA, w tym z Halo Infinite dostępnym w Xbox Game Pass - wyjaśnił.

Nie jest jasne, jakie inne produkcje ma na myśli Nadella, ale może spekulować, że mowa także o Battlefield 2042 i Forza Horizon 5.

Dyrektor do spraw finansowych - Amy Hood - dodała, że cały rok fiskalny zapewne nie będzie równie udany, ponieważ będzie porównywany z ubiegłym, gdy debiutowały nowe konsole. Menedżerka spodziewa się „jednocyfrowych” wzrostów w sferze gier.

- Na sprzedaż konsol nadal wpływać będzie niepewna sytuacja z sferze dostaw - dodała, podczas wczorajszej konferencji z inwestorami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami