Blizzard rezygnuje z przyszłorocznego BlizzConu

Zmiana planów.

Blizzard poinformował, że - wbrew poprzednim zapowiedziom - w lutym przyszłego roku nie zorganizuje kolejnej odsłony imprezy BlizzCon. Ta miała przybrać formę sieciowego BlizzConline, lecz firma zmienia plany.

„Obecnie czujemy, że energię potrzebną na przygotowanie takiej imprezy lepiej jest spożytkować na wsparcie naszych zespołów i dalsze prace nad grami i wrażeniami” - napisano w oficjalnym komunikacie.

„Dodatkowo, chcemy wykorzystać ten czas na zmianę wizji tego, jak powinien wyglądać w przyszłości BlizzCon. Pierwsza edycja odbyła się szesnaście lat temu, a przez ten czas wiele się zmieniło” - dodano.

Co z Overwatch 2?

Ostatni BlizzCon w formie „offline” odbył się w listopadzie 2019 roku, a twórcy mieli ciężkie zadanie, jakim było poradzenie sobie z nie najlepszymi nastrojami po „słynnej” imprezie z 2018 roku, gdzie zapowiadano między innymi Diablo Immortal.

W 2020 roku plany pokrzyżowała globalna pandemia. We wrześniu ogłoszono, że BlizzCon odbędzie się w lutym, po raz drugi jako wydarzenie w pełni sieciowe - właśnie BlizzConline. Te plany - jak widać - także nie dojdą do skutku.

Obecnie firma jest w samym środku skandalu związanego z oskarżeniami pod adresem wielu pracowników, co zapewne miało znaczenie podczas podejmowania decyzji o anulowaniu imprezy. Tak samo, jak cięcia kosztów, którego podobno coraz częściej domaga się Activision.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami