Age of Empires 4 - Wonder, cud: budowa i obrona

Budowa cudu by wygrać rozgrywkę.

Budowa cudu to jeden ze sposobów na wygraną w Age of Empires IV. Budynek ten nie jest jednak dostępny od razu. Z tej strony dowiesz się jak go odblokować i wybudować, a następnie ochronić przed atakami wroga.

By móc wybudować budynek typu Wonder musisz wpierw awansować do ostatniej, IV epoki w grze. Gdy to zrobisz, po zaznaczeniu dowolnego robotnika zobaczysz ikonkę cudu (1) na pasku budowy.

039_age_of_empires_4_iv_cud_wonder_jak_wybudowac

By wznieść ten budynek (2) potrzebujesz jednak aż 3,000 jedzenia, drewna, złota i kamienia. Gdy uzbierasz surowce, wybierz odpowiednie miejsce do wybudowania go. Dobrą lokalizacją jest tył bazy, przy krawędzi mapy - wymusisz w ten sposób przejście wroga przez wszystkie twoje zabudowania, co ułatwia obronę.

Zanim podejmiesz się budowy, upewnij się, że jesteś dostatecznie przygotowany, gdyż wymusi to reakcję ze strony twoich wrogów. Jako że cud pozwala wygrać starcie po utrzymaniu budynku przez 15 minut, nieprzyjaciele na pewno zaatakują w ciągu krótkiej chwili.

Przed budową zadbaj o:

  • Armię. W ciągu 15 minut czeka cię najpewniej ostatnie starcie z wrogiem. Nie oszczędzaj więc na armii i wyszkól jednostki do limitu populacji. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkie jednostki dystansowe i ciężko opancerzone;
  • Umocnienia. Świetnie sprawdzą się tutaj mury. Spowolnią ruch wroga i pozwolą ci przetrzebić jego armię zanim dojdzie do faktycznego starcia. Uważaj jednak na machiny oblężnicze wroga, które w moment przebiją się przez umocnienia;
  • Pomoc sojuszników. Jeśli grasz w trybie drużynowym, zakomunikuj wcześniej, że planujesz budowę cudu. Niech twoi sojusznicy skupią się na tworzeniu armii i dostarczą ją w pobliże wspomnianej budowli. Im więcej jednostek, tym bardziej zyskacie na czasie - co finalnie przełoży się na szanse na wygraną;
  • Ekonomię. Wrogowie będą atakować raz za razem, musisz mieć więc warunki na szybką odbudowę utraconych wojsk czy zniszczonych umocnień.

Pamiętaj też, że budowa cudu to świetny sposób na odwrócenie uwagi wroga. Nieprzyjaciel skupi się na zniszczeniu tej konstrukcji, a ty w tym czasie możesz zaatakować jego bazę i zniszczyć wszystkie budynki typu Landmark - co jest jednym ze sposobów na zwycięstwo.

Poprzednio: Age of Empires 4 - Landmark, budynek zabytkowy: jak budować

Spis treści: Age of Empires 4 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami