Age of Empires 4 - ulepszanie jednostek: mocniejsze wersje

Odblokowywanie mocniejszych wariantów jednostek.

W Age of Empires IV będziesz zajmował się rekrutowaniem jednostek przez całą rozgrywkę. Większość z nich możesz ulepszać wraz z awansem do nowych epok. Z tej strony dowiesz się jak tego dokonać i kiedy warto to zrobić.

Rozpocznij od zaznaczenia robotnika i wzniesienia jednego z budynków do szkolenia jednostek. Jeśli nie wiesz, które konstrukcje do tego służą, zajrzyj na naszą stronę jednostki: tworzenie nowych oddziałów, gdzie szczegółowo opisujemy to zagadnienie. Na potrzeby tej strony wykorzystamy strzelnicę (Archery Range) (1).

030_age_of_empires_4_iv_ulepszanie_jednostek_lepsze_wersje

Zaznacz budynek i zwróć uwagę na pole u dołu ekranu. Znajdziesz tam kilka ikonek o dwóch różnych kolorach. Brązowe ikonki (2) w górnym rzędzie to jednostki do szkolenia. Z kolei te w kolorze morskim (3) w drugim rzędzie to ulepszenia do konkretnych oddziałów. Ulepszenia ulokowane bezpośrednio pod jednostkami tyczą się danego typu oddziału.

Dla przykładu, łucznika (Bowman) (4) możesz ulepszyć do poziomu weteran (Veteran Bowman) klikając na ikonkę (5) pod jednostką. Po ukończeniu tego ulepszenia pojawi się z kolei następne, tym razem pozwalające ulepszyć jednostkę do poziomu elitarnego (tutaj Elite Bowman).

031_age_of_empires_4_iv_ulepszanie_jednostek_lepsze_wersje

Większość oddziałów w grze możesz ulepszać w ten sposób. Niektóre z nich posiadać będą wyłącznie jedno ulepszenie (np. od razu do poziomu elitarnego). Każde ulepszenie poprawi ogólne statystyki jednostki - jej punkty zdrowia, pancerz, zadawane obrażenia. Co więcej, ulepszone jednostki kosztować będą tyle samo, co ich pierwotne wersje.

Czy warto zatem ulepszać jednostki od razu, gdy tylko awansujesz do nowej epoki? Nie jest to takie proste. Wszystko zależy od tego, ile oddziałów danego typu posiadasz. Jeśli są to 2-3 jednostki łuczników, a ty nie planujesz dalszej rekrutacji, to ulepszenie będzie stratą środków. Jeśli z kolei jednostki te stanowią trzon twojej armii, dokonaj ulepszenia możliwie najwcześniej by zyskać przewagę nad wrogiem.

W początkowych minutach rozgrywki postaraj się po prostu skupić na szkoleniu oddziałów. Lepiej byś miał 15 nieulepszonych łuczników niż 2-3 z ulepszeniem. Surowce na początku rozgrywki napływają powoli, musisz je więc racjonować.

Poprzednio: Age of Empires 4 - jednostki: tworzenie nowych oddziałów

Spis treści: Age of Empires 4 - Poradnik, Solucja

Następnie: Age of Empires 4 - budynki: jak budować

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami