Age of Empires 4 - surowce: rodzaje, wydobycie

Jedzenie, złoto, kamień i drewno.

Age of Empires IV to RTS z krwi i kości, z tego też powodu jedną z kluczowych mechanik jest wydobycie surowców. Na tej stronie przedstawiamy wszystkie ich rodzaje oraz sposoby na pozyskiwanie.

Na tej stronie:

Rodzaje surowców - jedzenie, drewno, złoto i kamień

W AoE4 znajdziesz cztery typy surowców. Ich poziom możesz sprawdzić spoglądając w lewy dolny róg ekranu. Są to:

  • Jedzenie (Food) (1) - surowiec, który jest niezbędny do rekrutowania jednostek i prowadzenia większości badań. Zdobędziesz go z owiec, zwierzyny łownej, ryb, a także z farm;
  • Drewno (Wood) (2) - podstawowy materiał do wznoszenia większości budowli, wymagany także do sporej części jednostek, szczególnie strzelców. Pozyskasz go wycinając drzewa;
  • Złoto (Gold) (3) - wykorzystywane do rekrutowania większości jednostek i do opracowywania technologii. Wymagany jest też do awansu do nowej epoki. Zdobędziesz je z handlu, a także pozyskasz z rud złota;
  • Kamień (Stone) (4) - materiał służący niemalże wyłącznie do budowy murów, bram i wież, wymagany także przy niektórych ulepszeniach. Pozyskasz go ze złóż kamienia.
001_age_of_empires_4_iv_surowce_wydobycie_rodzaje

Wydobycie surowców

By wydobywać surowce zaznacz po prostu dowolnego wieśniaka (5). Następnie wyślij go do konkretnego surowca - czy to drzew (6) czy rudy złota (7). Automatycznie rozpocznie on wydobycie i odniesie surowce do najbliższego budynku.

002_age_of_empires_4_iv_surowce_wydobycie_rodzaje

Obok ilości posiadanych surowców znajdziesz też ikonki z cyframi (8) przedstawiające ilość wieśniaków pracujących przy wydobyciu danego surowca. Jeśli najedziesz na którąś z tych ikonek, wyświetli się średnie wydobycie na minutę (9).

003_age_of_empires_4_iv_surowce_wydobycie_rodzaje

W grze nie ma żadnego ograniczenia ilości surowców, które możesz wydobyć. Nie potrzebujesz więc żadnych magazynów i innych budynków do przechowywania.

Spis treści: Age of Empires 4 - Poradnik, Solucja

Następnie: Age of Empires 4 - jedzenie, food: farmy, polowanie, owce

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami