Age of Empires 4 - relikt: podnoszenie, wpływ na rozgrywkę

Co zrobić z reliktami.

Relic to specjalny obiekt, który pojawia się na mapach w Age of Empires IV. Do czego służy, czy warto go zbierać i co można dzięki niemu zyskać? Na te pytania odpowiadamy na niniejszej stronie.

Na Relikty (Relic) (1) natrafisz podczas eksploracji mapy. Są to niewielkie złote obiekty, z którymi w teorii nie możesz wejść w interakcję. By temu zaradzić, potrzebujesz jednostki religijnej.

048_age_of_empires_4_iv_relikt_relic_co_to_jest_monastery

W tym celu wybuduj Klasztor (Monastery) (2), który dostępny jest od III epoki. Niektóre cywilizacje, jak Sułtanat Delhi, mają dostęp do tych jednostek już wcześniej, ale w większości przypadków musisz dojść przynajmniej do wspomnianej ery.

049_age_of_empires_4_iv_relikt_relic_co_to_jest_monastery

Po wybudowaniu budynku zaznacz go i wyszkol Mnicha (Monk) (3), jedyną dostępną tutaj jednostkę. W przypadku innych cywilizacji jednostka ta może nazywać się inaczej - Prałat (Prelate), Uczony (Scholar), Imam lub Szaman (Shaman).

Gdy już zdobędziesz jednostkę religijną, wyślij ją do reliktu i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy. Zauważysz, że ikonka kursora (4) zmieni wygląd - oznacza to, że jednostka może podnieść relikt. Zbierz go i odnieś do budynku, w którym szkoliłeś jednostkę religijną. Gdy dotrze ona na miejsce, umieści relikt wewnątrz.

050_age_of_empires_4_iv_relikt_relic_co_to_jest_monastery

Co na tym zyskasz? Za każdy składowany w ten sposób przedmiot otrzymasz pasywny przyrost złota. Co więcej, dzięki ulepszeniom w obrębie budynku religijnego, możesz zwiększyć tę premię, by, na przykład, generować dodatkowo inne surowce. Ilość reliktów na mapie zależy od jej wielkości - im większa, tym więcej tych obiektów.

Mimo że oferowane przez relikty profity mogą wydawać się niewielkie, nie ignoruj ich. Podczas dłuższych rozgrywek mogą wygenerować dla ciebie nawet po kilka tysięcy dodatkowych surowców, dając ci przewagę nad wrogiem, który ich nie posiada.

Poprzednio: Age of Empires 4 - Wonder, cud: budowa i obrona

Spis treści: Age of Empires 4 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami