Age of Empires 4 - populacja: zwiększanie, limit, domy

Miejsce na nowe jednostki.

Age of Empires IV należy do gier RTS, w których występuje limit jednostek. Tutaj określane jest to mianem populacji. By móc rekrutować kolejne oddziały musisz go powiększać. Cały proces wyjaśniamy na niniejszej stronie.

Od początku rozgrywki możesz podejrzeć limit jednostek - wskaźnik populacji (1) znajdziesz w lewym dolnym rogu ekranu. Pierwsza wartość to liczba wykorzystanych punktów, druga to liczba maksymalna. Nie licząc jednego wyjątku (o którym za moment), każda nacja startuje z 10 punktami i musi je powiększać.

018_age_of_empires_4_iv_populacja_zwiekszanie_limit_domy

Do tego celu musisz wznieść odpowiedni budynek. Zaznacz dowolnego robotnika (2) i z panelu u dołu ekranu wybierz dom (House) (3). Po wybudowaniu budynek ten zwiększy populację o 10 punktów. Maksymalnie możesz osiągnąć ich 200.

019_age_of_empires_4_iv_populacja_zwiekszanie_limit_domy

Zwiększanie ilości punktów populacji wygląda nieco inaczej u niektórych nacji. Dla przykładu, Mongołowie nie mogą budować domów, startują jednak z maksymalną wartością. Chińczycy z kolei mogą budować domy, lecz także wioski (Village) - te drugie podnoszą limit o 40 punktów.

Zwiększaj populacje wraz z rozbudową twojej bazy i rekrutacją kolejnych jednostek. Nie dopuść nigdy do sytuacji, w której najmowanie kolejnych oddziałów zostanie zablokowane przez limit - ale też nie szalej i nie buduj 15 domów, gdy masz zużyte 30 punktów.

Poprzednio: Age of Empires 4 - epoka: jak awansować do kolejnej

Spis treści: Age of Empires 4 - Poradnik, Solucja

Następnie: Age of Empires 4 - delete: usuwanie budynków i jednostek

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami