Age of Empires 4 - grupowanie jednostek w oddziały

Tworzenie grup, zarządzanie armią.

Grupowanie jednostek jest jedną z najprzydatniejszych rzeczy w Age of Empires IV. Dzięki temu łatwo rozdzielisz różne typy oddziałów i usprawnisz zarządzanie nimi. Z tej strony dowiesz się jak tworzyć grupy jednostek i je wywoływać.

By stworzyć grupę zaznacz jednostki (1), które chcesz, by się w niej znalazły. Może to być pojedynczy oddział, ale także kilkadziesiąt jednostek. Następnie przytrzymaj klawisz Ctrl i wciśnij jedną z cyfr od 1 do 0.

023_age_of_empires_4_iv_grupowanie_jednostek_ctrl_shift

Dzięki temu utworzysz grupę. Widać to nad jednostkami (2), jak i przy lewej krawędzi ekranu (3). By szybko wywołać te oddziały wciśnij po prostu cyfrę (już bez klawisza Ctrl) - jednostki wchodzące w skład grupy zostaną zaznaczone, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

024_age_of_empires_4_iv_grupowanie_jednostek_ctrl_shift

Możesz w ten sposób przypisać oddzielną grupę jednostek do każdej ze wspomnianych cyfr. Jeśli chcesz szybko dodać nowy oddział do grupy, zaznacz go, przytrzymaj klawisz Shift i wciśnij odpowiednią cyfrę. Jednostka ta zostanie wtedy dodana do grupy.

Pamiętaj też, że nie tyczy się to wyłącznie oddziałów wojskowych. Możesz w ten sposób grupować robotników czy nawet budynki. Ta druga opcja jest bardzo przydatna - możesz w ten sposób na moment wywołać grupę budynków do szkolenia jednostek i zlecić rekrutację, bez konieczności powrotu do bazy i szukania odpowiednich konstrukcji.

Jeśli zaznaczysz nowe jednostki czy budynki i przypiszesz je do cyfry (za pomocą kombinacji Ctrl + cyfra), poprzednia grupa zostanie nadpisana i zastąpiona nową. Jeśli z kolei wszystkie jednostki i/lub budynki zostaną zniszczone, grupa po prostu zniknie.

Poprzednio: Age of Empires 4 - delete: usuwanie budynków i jednostek

Spis treści: Age of Empires 4 - Poradnik, Solucja

Następnie: Age of Empires 4 - warunki zwycięstwa: jak wygrywać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami