Za port God of War na PC nie odpowiada Sony

Konwersję oddano innej firmie.

Za konwersję God of War na PC nie odpowiada Sony Santa Monica, które jedynie „nadzoruje” prace. Projektem zajmuje się za to Jetpack Interactive z Kanady, specjalizujące się w portach.

Informacje ujawnił serwis Ars Technica, powołując się na oświadczenie otrzymane od Sony. Wiadomość może być zaskoczeniem, ponieważ japońska korporacja kupiła niedawno całą firmę - Nixxes - by zajmować się właśnie przenoszeniem tytułów na komputery osobiste.

Jetpack Interactive nie jest szerzej znane w świecie gier wideo, odpowiadając w przeszłości między innymi za wsparcie prac nad NBA Live 14, 15 i 16 oraz Plants vs Zombies: Garden Warfare 2.

Twórcy odpowiadali też za Orcs Must Die! Unchained na PlayStation 4 oraz za Dark Souls na Steamie. Ten ostatni projekt „wsławił się” szczególnie niską jakością, lecz nie jest jasne, jaki był zakres obowiązków studia Jetpack.

Co interesujące, jeden z programistów firmy w swoim profilu w serwisie LinkedIn wymienił, że zajmuje się God of War Ragnarök na PC, co może sugerować - jeśli to nie pomyłka - że najnowsza odsłona serii trafi na komputery nieco szybciej.

God of War z 2018 roku ukaże się na PC już 14 stycznia przyszłego roku. Jetpack Interactive przygotowuje między innymi wsparcie dla DLSS.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami