FIFA 22 - podawanie: najlepsze metody

Jak utrzymać piłkę.

Witaj na stronie, na której dowiesz się, jak poprawnie podawać w FIFA 22. Poznasz tu najlepsze, stosowane przez wielu graczy metody na podawanie oraz poprawisz błędy dzięki kilku wskazówkom.

Na tej stronie:

Jak podawać

Oto kilka wskazówek, które pomogą ci uniknąć kilku prostych błędów:

 • Nie podawaj, kiedy rywal stoi na drodze podania. To bardzo prosta zasada, ale niezwykle ważna, szczególnie w ostatnich odsłonach FIFA, gdzie kontrolowani przez SI zawodnicy dość dobrze wyłapują lecące obok nich piłki
 • Podawanie do tyłu jest w porządku. Wielu początkujących graczy ma wrażenie, że powinno się podawać wyłącznie do przodu, ale czasami odwrócenie się do bramki przeciwnika plecami i podanie do tyłu może otworzyć drogę do ustawionego lepiej zawodnika
fifa_22_podania_1
 • Zastosowanie specjalnych typów podań może całkowicie zmienić rodzaj i tempo akcji
 • Wbrew przekonaniu niektórych graczy, przytrzymanie przycisku podania nie sprawia że jest ono silniejsze, a po prostu zmienia adresata na tego znajdującego się dalej. Aby przyspieszyć piłkę, należy wykonać mocne podanie - szczegóły poniżej
 • Jeżeli widzisz, że odbiorca podania będzie atakowany zaraz po przyjęciu piłki - lub może mieć problemy z jej przyjęciem przez naciskającego z drugiej strony rywala - wykorzystaj grę ciałem i zastawianie się (przytrzymaj L2 / LT), by osłonić futbolówkę i zyskać czas na reakcję

Najlepsze typy podań

Rodzajów podań w FIFA 22 jest bardzo dużo. Oto te, które warto wykorzystywać w każdym meczu:

Mocne podanie

 • Jak wykonać: R1 + X / RB + A

Typ podań, z którego powinieneś korzystać jak najczęściej. Piłka jest niezwykle szybka i bardzo trudna do przechwycenia. Jej prędkość pozwala kreować szybkie akcje, na które przeciwnik nie zdąży zareagować.

Nie stosuj, gdy odbiorca piłki stoi zbyt blisko, bo źle przyjmie piłkę, co może zakończyć się stratą.

fifa_22_podania_3

Rozegranie z klepki

 • Jak wykonać: L1 + X / LB + A

Jedna z podstawowych sztuczek na szybkie rozegranie akcji w serii FIFA od lat. Po wykonaniu podania, zawodnik szybko wybiega na przód, co umożliwia odegranie piłki i potencjalne ominięcie skrzydłowego czy obrońcy. Uważaj jednak na spalonego, bo piłkarz nie zatrzyma się, by go uniknąć.

Ulepszone podanie prostopadłe górą

 • Jak wykonać: L1 + 2x trójkąt / LB + 2x Y

Wykorzystuj, by podać do napastników wybiegających za linię obrony. Ten sposób wrzutki sprawdza się zdecydowanie lepiej niż zwykłe podanie prostopadłe górą - jest bardziej precyzyjne. Pamiętaj jednak, by wykonać je w odpowiedniej odległości od bramkarza.

Płaskie podanie górą

 • Jak wykonać: R1 + kwadrat / RB + X

Świetny sposób, by przerzucić ciężar gry na drugą stronę, zachowując przy tym dużą prędkość piłki. Stosuj, gdy na drodze piłki nie ma przeciwników, a ponadto dość mocno wypełnij pasek siły (ok. 3 segmenty na 4). Jeśli na drodze podania są rywale, wypróbuj kolejny typ podania.

Podniesione podanie górą

 • Jak wykonać: L1 + kwadrat / LB + X

Podanie górą podobne do poprzedniego, jednak dzięki podniesionej piłce jest w stanie ominąć stojących na drodze przeciwników. Świetne do przekazania piłki koledze w środku pola, gdy w tej części boiska jest dość tłoczono.

Podniesione podanie

 • Jak wykonać: 2x X / 2x A

To coś pomiędzy klasycznym podaniem po ziemi a dośrodkowaniem - piłka dotyka ziemi dopiero przy nodze odbiorcy, ale leci bardzo nisko. Jest trudniejsza do przechwycenia niż zwykłe podanie, poza tym otwiera możliwość wykonania bardzo mocnych wolejów.

Następnie: FIFA 22 - atak i strzelanie goli

Spis treści: FIFA 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 22 - obrona, defensywa: jak odbierać piłkę

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami