FIFA 22 - dośrodkowania i wrzutki

Najlepsze sposoby.

Strzelanie goli z dośrodkowań w FIFA 22 to naprawdę trudne zadanie, ale nie oznacza to, że jest niemożliwe. Na tej stronie podpowiemy ci, jakich metod na dośrodkowania i wrzutki stosować.

Najpierw kilka ogólnych porad dotyczących długich podań w kierunku pola karnego:

  • Aby dośrodkowanie ze skrzydła było celne, najlepiej, jeśli będzie wykonane przez zawodnika lewonożnego z lewej strony boiska i prawonożnego z prawej strony boiska
  • Nawet najlepsze dośrodkowanie może nie zakończyć się bramką, jeśli strzelec nie ma wysokich atrybutów skoku i główek. Przykładem zawodnika z odpowiednio rozwiniętymi zdolnościami jest chociażby Cristiano Ronaldo
  • Czasami warto nieco przeciągnąć wykonanie dośrodkowania, dobiegając do linii bramkowej i wykonując lekką wrzutkę do tyłu. To dobry sposób, by dać zawodnikom czas na ustawienie się
fifa_22_dosrodkowania_2

Teraz czas na najlepsze metody dośrodkowań:

Zwykłe dośrodkowanie

  • Jak wykonać: kwadrat / X

Wbrew pozorom, zwykłe dośrodkowanie w FIFA 22 nie jest tak skuteczne, jak można by oczekiwać. Warto je jednak stosować w sytuacji, kiedy odbiorca dośrodkowania ma przed sobą dużo miejsca i nie jest naciskany przez obrońców przeciwnika.

Po prostu wychyl lewy analog w stronę odbiorcy i wybierz odpowiednią siłę. 2/4 segmenty mocy (połowa pełnego paska) sprawią, że piłka wyląduje u zawodnika bezpośrednio naprzeciwko bramki.

Wysokie dośrodkowanie

  • Jak wykonać: L1 + kwadrat / LB + X

Z tego rodzaju dośrodkowania warto korzystać jak najczęściej, kierując piłkę na zawodnika znajdującego się przy dalszym słupku - w tym celu przytrzymaj przycisk długo, niemal na pełną moc.

Wysokie dośrodkowanie jest co prawda dość wolne, ale dzięki trajektorii piłki rywalowi nieco trudniej ją zablokować lub przechwycić.

Niskie dośrodkowanie

  • Jak wykonać: R1 + kwadrat / RB + X

Świetny typ dośrodkowania, który sprawdza się, kiedy liczy się szybkie posłanie piłki blisko ziemi. Dzięki temu, że piłka spędza w powietrzu mniej czasu, obrońcy nie mają szans odpowiednio się ustawić i przeciąć podania.

Stosuj, gdy widzisz, że potencjalny odbiorca dośrodkowania właśnie wyprzedził obrońcę i znajduje się na lepszej pozycji niż on.

Następnie: FIFA 22 FUT - cena paczek i FIFA Points

Spis treści: FIFA 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 22 - podawanie: najlepsze metody

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami