E-sportowa organizacja FaZe zadebiutuje na giełdzie

Wyceniona na 1 miliard dolarów.

FaZe Clan - popularna organizacja e-sportowa - zostanie w przyszłym roku publiczną spółką, wycenioną na 1 miliard dolarów i notowaną na giełdzie w Stanach Zjednoczonych.

Wszystko to dzięki połączeniu z firmą B. Riley Principal 150 Merger Corp., stanowiącą SPAC - specjalny rodzaj korporacji, tworzonej właśnie z myślą o ułatwieniu debiutu na giełdzie.

Dzięki połączeniu ze SPAC, FaZe ominie etap emisji publicznej i trafi od razu na giełdę. Podobny manewr - choć przy pewnych różnicach - wykonał dawno temu CD Projekt, łącząc się z Optimusem.

Opisywana organizacja e-sportowa posiada wiele różnych zespołów, konkurujących między innymi w Call of Duty, Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite i PlayerUnknown's Battlegrounds. Nie brakuje także różnych „twórców treści” bez związku z konkretnymi tytułami.

Grupa chwali się 350 milionami odbiorców w mediach społecznościowych, a także otwarciem wytwórni FaZe Studios w ubiegłym roku. Wśród inwestorów i streamerów znaleźć można gwiazdę NBA - Bena Simmonsa - czy rapera Offset.

Firma pojawi się w przyszłym roku na nowojorskiej giełdzie NASDAQ pod nazwą FAZE. Nie brakuje osób, które krytykują wycenę na poziomie 1 miliarda dolarów. Konkurencyjne Swift Media Entertainment - kontrolujące organizację Team SolMid - jest warte mniej niż połowę tej sumy.

FaZe ze swojej strony zapewnia, że spodziewa się pozyskania niecałych 300 milionów dolarów dzięki debiutowi na giełdzie. Pieniądze mają zostać przeznaczone na dywersyfikację źródeł przychodów, co oznacza zapewne przejęcia innych podmiotów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami