Układ graficzny Nvidii do kopania kryptowalut kosztuje 17 tys. złotych

Urządzenie trafiło do sprzedaży na wybranych rynkach.

Ujawniony w ubiegłym miesiącu układ graficzny Nvidia CMP 170HX, dedykowany „kopaniu” kryptowalut, pojawił się w ofercie jednego z dubajskich sklepów internetowych. Urządzenie wyceniono na 4435 dol. czyli ok. 17500 zł. Produkt jest na razie dostępny jedynie w wybranych krajach.

Przeznaczone dla „górników” urządzenie oparte jest na profesjonalnym układzie krzemowym GA100, wykorzystywanym m.in. w centrach danych. Karta cechuje się 4480 rdzeniami CUDA o taktowaniu 1140 MHz, wspieranymi przez 8 gigabajtów 4096-bitowej pamięci typu HBM2e.

nvidia_karta_krypto_content
Karta Nvidia CMP 170HX (źródło: viperatech.com)
nvidia_karta_krypto_content_2
Karta produktu w sklepie Viperatech

Aktualnie sklep posiada na stanie 854 sztuki karty, chociaż jeszcze wczoraj było ich 1427. Wydaje się więc, że cena niemal dwukrotnie wyższa od RTXa 3090 (ok. 3000 dol. - 11 tys. zł) nie zniechęca potencjalnych nabywców.

Warto dodać, że CMP 170HX ma niewiele wspólnego z konsumenckimi kartami graficznymi. Nie ma żadnych gniazd do podpięcia monitorów, a sam procesor przystosowany jest do innego rodzaju obliczeń niż renderowanie grafiki.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami