Renesans gatunku RTS? - przegląd recenzji Age of Empires 4

Powrót Króla.

Age of Empires 4 debiutuje już 28 października, a pierwsze recenzje sugerują, że mamy do czynienia z udanym powrotem gatunku strategii czasu rzeczywistego „na salony” - choć nie jest idealnie.

„AoE 4 sprawia wrażenie pierwszej wysokobudżetowej, współczesnej gry RTS od czasów StarCrafta 2” - podsumowuje serwis Polygon, chwaląc między innymi „wskrzeszenie i renowację fantastycznego multiplayer”.

Najlepsze podsumowanie ogólnych wniosków z recenzji wydaje się oferować serwis PC Gamer. „Wartościowa odsłona legendarnej serii, jednocześnie postępowa i przeterminowana” - napisano, oceniając całość na 77 procent.

„Age of Empires 4 to udany powrót do czasów świetności gatunku RTS. Często stawia na zbyt bezpieczne rozwiązania, ale wyróżnia się, gdy tego nie robi” - zgadza się IGN.

Ogólne wrażenia są właśnie takie: mamy do czynienia z bardzo dobrą produkcją, ale chwilami zbytnio trzymającą się przeszłości, z naciskiem na legendarne AoE 2.

Nie musi to być jednak zarzut. „Age of Empires 4 skutecznie przywraca magię starszych odsłon serii, z przejrzystą rozgrywką i zróżnicowanymi stylami zabawy” - zapewnia magazyn Game Informer.

Strategia ukaże się w najbliższy czwartek - 28 października - na PC. Nasza recenzja pod tym linkiem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami