Nowy Splinter Cell będzie inspirowany Hitmanem - raport

Ale czy plany są aktualne?

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Ubisoft rozpoczyna prace nad nową odsłoną zasłużonej serii Splinter Cell. Jak się okazuje, nadchodzący tytuł może czerpać inspiracje z ostatnich części cyklu Hitman.

Wieści przekazał dziennikarz Jeff Grubb, zazwyczaj dobrze poinformowany. Ten przypomniał, że na kilka tygodni przed tegorocznymi targami E3 francuska korporacja zaprosiła fanów na zamknięte testy remake'u Prince of Persia: the Sands of Time.

To jednak nie wszystko, ponieważ w ramach tego samego wydarzenia gracze mieli także okazję sprawdzić krótką sekcję właśnie z „czegoś, co wyglądało na prototyp nowego Splinter Cell” - dodaje dziennikarz.

„Ubisoft zapewnił mały wycinek, stanowiący na dobrą sprawę samouczek. Ale wersja ta łączyła akcję dobrze znaną z serii Splinter Cell z elementami z Hitmana z 2016 roku” - wyjaśnia Grubb na łamach serwisu VentureBeat.

Nie jest obecnie jasne, co dokładnie może to oznaczać. Oba tytuły to skradanki, a pomysł na bardziej otwarte misje i stale aktualizowane uniwersum - jak w najnowszych przygodach Agenta 47 - wydaje się pasować nie tylko do Splinter Cell, ale i planów Ubisoftu, zakładających odejście od kilku dużych premier każdego roku.

Już w 2019 roku dyrektor generalny korporacji - Yves Guillemot - mówił w rozmowie z IGN, że szpiegowska seria musi ewoluować, jeśli ma kiedykolwiek powrócić.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami