Horizon Forbidden West - nowe umiejętności Aloy pod lupą

Wspinanie i szybowanie.

  • Twórcy Horizon Forbidden West opisują nowości w umiejętnościach Aloy
  • Gracze skorzystają z lotni i linki z hakiem
  • Nowości wymusiły odpowiednie projektowanie lokacji

Jakby w odpowiedzi na prezentację Halo Infinite, PlayStation w tym samym czasie opublikowało wpis na oficjalnym blogu, w szczegółach opisując nowości w systemach rozgrywki Horizon Forbidden West. Jest nawet linka z hakiem - jak u Master Chiefa.

Większość z elementów prezentowano już w trailerze z czerwca, zamieszczonym poniżej. Jedną ze świeżych informacji jest ujawnienie możliwości wspinania się na drzewa, prawie jak w Assassin's Creed.

Ruch ten można następnie połączyć ze wspomnianą linką z hakiem, lub też zeskoczyć i poszybować w dół z pomocą lotni, spowalniającej upadek. To ostatnie rozwiązanie przypomina nieco Fortnie - lub The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

„Szeroki wybór opcji przełożył się na wyzwania w projektowaniu poziomów” - zapewnia David McMullen ze studia Guerrilla, cytowany na oficjalnym blogu. „Musimy umożliwić graczom wykorzystanie nowych ruchów i narzędzi, by pominąć niektóre trudności w sprytny i niespodziewany sposób”.

„Zagadki polegające na przemieszczeniu się nie zawsze będą miały jedno rozwiązanie. Zachęcamy graczy do eksperymentowania i dobrej zabawy z nowymi narzędziami. Zaoferujemy zróżnicowane wyzwania, bez względu na styl rozgrywki, umiejętności czy znajomość poprzedniej odsłony”.

Linka z hakiem - The Pullcaster - pozwoli dostać się w wyżej położone miejsca, a w połączeniu z łapaniem krawędzi, strzelaniem z łuku i szybowaniem pozwoli tworzyć rozbudowane combosy. Można też przyciągać obiekty do siebie lub niszczyć przeszkody.

The Shieldwing - lotnia - ułatwi szybkie pokonywanie dłuższych dystansów, zwłaszcza jeśli znajdziemy dogodne - wysokie - miejsce do startu.

„Jednym z całkiem nowych konceptów w Horizon Forbidden West jest warsztat, gdzie można usprawniać i wzmacniać bronie oraz stroje” - dodaje Dennis Zopfi z Guerilla. „To otwiera nowe perki, sloty na modyfikacje i umiejętności, a także przekłada się na większy zakres zmiany wyglądu, odporności i talentów dla graczy!”

Po niedawnym opóźnieniu, datę premiery Horizon Forbidden West ustalono na 18 lutego przyszłego roku, na PlayStation 4 i PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami