Gracze wspominają pierwszy pokaz next-genowego Battlefielda: "Gdzie jest ta gra?"

Zaginiona produkcja Dice.

  • Ponad rok temu EA udostępniło teaser next-genowego Battlefielda
  • Gracze zauważyli, że BF 2042 ma mało wspólnego z imponującym pokazem
  • Niewykluczone, że Dice pokazało kolejną odsłonę serii

Użytkownicy Reddita zastanawiają się, co stało się z „next-genowym Battlefieldem” zaprezentowanym podczas EA Play w czerwcu 2020 roku. Twierdzą, że Battlefield 2042 w ogóle nie przypomina imponującej demonstracji graficznej, która rozbudziła wyobraźnię fanów.

Podczas prezentacji mieliśmy okazję zobaczyć szczegółowo wymodelowaną twarz mężczyzny, walący się budynek, symulację dymu oraz scenę z dużego pola walki. W tym czasie nie było jeszcze nawet plotek o Battlefield 2042, a o kolejnej grze Dice mówiło się raczej „Battlefield 6”.

„No więc, kiedy wychodzi ta gra?” - zapytał użytkownik Reddita, publikując kilka zrzutów ekranu z pokazu. „Zastanawiam się nad tym samym” - głosi inny komentarz. Niektórzy posądzają nawet Dice o fałszywy marketing i „popisywanie się” przed inwestorami.

When? from r/battlefield2042

Część graczy broni jednak deweloperów, w pokazie upatrując raczej kolejną odsłonę serii, a więc następcę Battlefielda 2042, który w kontekście konsol trafiłby wyłącznie na PS5 i Xbox Series X/S. „2042 robi wrażenie, ale ma jednak korzenie w poprzedniej generacji” - zauważa Sackboy612, mając na myśli premierę również na PS4 i Xbox One. „To zapewne demo kolejnej gry z serii, która zadebiutuje za trzy lata lub jakoś tak” - dodaje.

Niektórzy uważają, że gdyby nie ogromne mapy dla 128 graczy, Battlefield 2042 mógłby zaoferować pełną destrukcję otoczenia, widoczną na prezentacji z EA Play. Są jeszcze ciekawe komentarze wskazujące, że w nowej strzelance Dice został jeszcze „duch” next-genowego pokazu - uśmiechający się mężczyzna jest dość podobny do Webstera Mackaya, jednego ze specjalistów.

bf_next_gen_2
MacKay, to byłeś ty?

W Battlefield 2042 zagramy już 19 listopada.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami