Burza wśród fanów Battlefield 2042. Nowa Specjalistka ma wallhacka?

Legalne cheaty.

  • Ji Soo-Paik może widzieć wrogów przez ściany
  • Społeczność uznała to za zwykłego wallhacka
  • Zdolność skrytykował nawet znany youtuber Jackfrags

Umiejętność jednej z zaprezentowanych wczoraj nowych postaci w Battlefield 2042 wywołała oburzenie znacznej części społeczności fanów produkcji Dice. Chodzi o pochodzącą z Korei Południowej Ji Soo-Paik, wyposażoną w skaner ujawniający wrogów przez ściany. Gracze nazywają zdolność „wallhackiem”.

Skaner EMG-X w akcji można zobaczyć na udostępnionym wczoraj materiale - fragment z Soo-Paik zaczyna się w 1:30. Poniżej umieszczamy też zrzut ekranu pokazujący podświetlonych przeciwników.

battlefield_2042_wallhack_2
Wszystko jak na dłoni

Subreddit Battlefielda 2042 przepełniają negatywne reakcje na zdolność. Nie brakuje ostrych słów skierowanych do twórców: „Co za kur**sko durny deweloper pomyślał, że dodanie tego do gry będzie dobrym pomysłem?” - głosi jeden z komentarzy pod wpisem omawiającym Specjalistkę.

Są też oczywiście memy, jak ten poniższy, sugerujący, że Dice zamiast banować hakerów woli dodawać do puli specjalistów postać z „legalnym wallhackiem”.

DICE be like… from r/battlefield2042

O skanerze dość krytycznie wypowiedział się nawet Jackfrags - jeden z najbardziej znanych youtuberów, zajmujących się strzelankami Dice. Jego zdaniem zdolność w ogóle nie pasuje do serii Battlefield i zmiany są konieczne.

W sieci pojawiają się też rozsądne, pozbawione negatywnych emocji komentarze. Internauci sugerują, żeby osłabić umiejętność, nie pozwalając postaci używać jednocześnie skanera i broni lub podczas ujawniania pozycji wrogów jednocześnie pokazać Ji Soo-Paik na ekranach przeciwników.

Biorąc pod uwagę ostrą reakcję społeczności, zmiany w działaniu EMG-X są niemal pewne - chyba że premierowa wersja gry udowodni, że obawy o „wallhacki” są niepotrzebne.

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami